dnes
Pondělí - zatazeno
11°C
zítra
Úterý - polojasno
7°C
pozítří
Středa - zatazeno
12°C
Jaro s předstihem: V Empírovém skleníku na Hradě si prohlédněte modřence, narcisy, hyacinty i hvězdníky
Na výstavě budou k vidění hyacinty různých barev. Všechny fotografie: Markéta Rejzková

Jaro s předstihem: V Empírovém skleníku na Hradě si prohlédněte modřence, narcisy, hyacinty i hvězdníky

Již posedmé se od pátku 1. do neděle 10. března milovníci květin a historie projdou empírovým skleníkem v Královské zahradě Pražského hradu v době, kdy se zahrada probouzí ze zimního spánku.

Letošním tématem výstavy „Předjaří na Pražském hradě" se stalo netradiční spojení květinového korza přirychlených cibulovin a současného umění a uměleckého řemesla ze sbírek Hradu.

Návštěvníci se projdou květinovým korzem, tvořeným více než tisíci přirychlenými cibulovými květinami. Empírový skleník rozzáří modřence, narcisy, hyacinty, nebo třeba hvězdníky. K vidění budou i výsevy a rostliny pro výsadby v zahradách.

Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin, (poslední vstup v 17:30) za symbolické vstupné 20 korun. Vstup na výstavu bude z ulice U Prašného mostu z místa před hlavním stanovištěm bezpečnostních kontrol naproti Jízdárně. Ke skleníku se dostanete od tramvajové zastávky „Pražský hrad“, kam jezdí tramvaje číslo 22 a 23.

Návštěvníci výstavy budou kontrolováni namátkově; standardní kontrole musí být podrobena větší zavazadla. Výstava je první den, tedy 1. března, pro veřejnost zpřístupněna až od 10:30.

Připomínka předchozích ročníků výstavy:

008-nahled 005-nahled 009-nahled 052-nahled 029-nahled 080-nahled 084-nahled 098-nahled 100-nahled

 


Další články
Nahoru