dnes
Středa - jasno
35°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - skorojasno
23°C
Především komedie nabídnou na silvestra pražská divadla
Divadlo Na Jezerce rozesměje publikum inscenací Už je tady zas! Foto: Ivan Kahun

Především komedie nabídnou na silvestra pražská divadla

Poslední den v roce bývá v divadlech veselo. Ta, která hrají, uvádějí komediální tituly, v nichž divákům dají vždy něco navíc. Už proto, že oslava silvestra je tradičně spojena se zábavou a veselím. Herci se často snaží překvapit nejen vstřícně naladěné publiku, ale i své kolegy na jevišti. Někde jsou představení, začínající už odpoledne či vpodvečer, spojena se symbolickým přípitkem.

To pravé veselí vypukne večer ve Stavovském divadle při galashow Silvestr s Mozartem. Na diváky tu čeká bohatý raut s lahůdkami české i zahraniční kuchyně, novoroční přípitek se sólisty i tanec na jevišti za doprovodu živé hudby.

Zazní nejkrásnější árie z oper Don Giovanni, Figarova svatba, Cosi fan tutte, Kouzelná flétna a Únos ze serailu v legendární scénografii od Josefa Svobody a kostýmech Theodora Pištěka. Cena nejdražších vstupenek v lóžích přízemí a na balkonech činí 11 990 korun.

Straussova opereta Netopýr – směs vídeňského šarmu, humoru a radosti ze života – bude kvůli rekonstrukci Státní opery uvedena už odpoledne od 15 hodin v Hudebním divadle Karlín. Ve stejném čase nabídne historická budova Národního divadla Čajkovského balet Louskáček a Nová scéna vpodvečer nejúspěšnější představení Laterny magiky Kouzelný cirkus.

Divadlo ABC připravilo na silvestrovské odpoledne a večer hudební komedii Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, zatímco v Rokoku půjde o dvě představení Carriérovy komedie Konkurz. Libeňská Palmovka večer nabídne Stoppardovu romantickou komedii Zamilovaný Shakespeare.

Smutno nebude v poslední den v roce ani v Dlouhé, kde Miroslav Táborský, Jan Vondráček a Martin Matejka nabídnou divadelní „fast food" s názvem Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. U Švandů bude mít večer další reprízu původní komedie Natalie Kocab Pohřeb až zítra.

Kalichu potěší silvestrovské publikum broadwayským muzikálem s hity Elvise Presleyho Srdcový král v režii a na scéně Šimona Cabana. Fidlovačka uvede odpoledne a vpodvečer duchařskou komedii Mezi nebem a zemí, Jezerka rozesměje publikum inscenací Už je tady zas! a Divadlo Palace představením s názvem Do ložnice vstupujte jednotlivě!

Divadlo v Rytířské se se starým rokem rozloučí úspěšným titulem Úhlavní přátelé o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství. Diváky o tom přesvědčí Tereza Kostková, Nela Boudová, Miroslav Vladyka a Radek Holub.

Divadlo Studio Dva zahraje vpodvečer a večer reprízy komedie Vzhůru do divočiny s Janou Krausovou, Karlem Rodenem a Kristýnou Novákovou. O tom, že „velký holky nepláčou", přesvědčí ve stejnojmenné komedii na jevišti Divadla U hasičů například Jana Šulcová a Veronika Jeníková.


Další krátké zprávy
Nahoru