Dnes Sobota - skorojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Před základní školou v Praze 1 bylo opraveno náměstíčko

Frekventované náměstíčko před budovou ZŠ nám. Curieových, které sousedí s Nemocnicí na Františku a hotelem, se dočkalo rekonstrukce. Té se na vlastní náklady ujal soukromý investor, kterým jsou noví majitelé hotelu Fairmont Golden Prague. Ti tak spojili komplexní rekonstrukci bývalého hotelu InterContinental s revitalizací malého náměstí před školou. Praha 1 o tom informovala v tiskové zprávě.  

Majitelé hotelu podle městské části zajistí i opravu závady na potrubí kanalizační přípojky, která byla v místě objevena, a která úplné dokončení revitalizace náměstíčka protáhne do druhé poloviny září. 

„Investice do veřejného prostoru jsou přirozenou součástí našeho projektu rekonstrukce bývalého hotelu InterContinental. Jsme hrdí na to, že ve spolupráci s městskou částí Praha 1 můžeme ve veřejném zájmu pomoci obnovit prostor před ZŠ nám. Curieových. Revitalizaci prostranství před základní školou bereme jako naprostou samozřejmost,“ vysvětlil zástupce investorů Jakub Dyba. 

Prostor náměstíčka o velikosti 570 metrů čtverečních nově vyplní bílé a šedé žulové kostky, které budou uspořádané do vzoru takzvané pražské mozaiky vzor 68. Současná rekonstrukce kanalizace pak zajistí, že se část území nebude muset v budoucnu rozkopat znovu. 

„Přístupu soukromého investora si velmi vážíme a věříme, že bude motivovat i další podnikatelské subjekty na území naší městské části a že se i díky tomuto příkladu stanou uvážlivost a respekt k okolí a historickému dědictví v centru metropole normou,“ ocenil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). 

Bývalý hotel InterContinental koupila před dvěma lety společnost R2G českých investorů Oldřicha Šlemra, Pavla Baudiše a Eduarda Kučery. Rekonstrukce hotelu Fairmont Golden Prague a jeho okolí bude stát přibližně dvě a půl miliardy korun.


Autor: TZ, red

V Holešovicích hořela hala

Dnes v 10:17

Včera v 21:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár haly v Holešovicích v ulici Partyzánská. 

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20. října 2021 v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Další články
Nahoru