Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Před základní školou v Praze 1 bylo opraveno náměstíčko

Frekventované náměstíčko před budovou ZŠ nám. Curieových, které sousedí s Nemocnicí na Františku a hotelem, se dočkalo rekonstrukce. Té se na vlastní náklady ujal soukromý investor, kterým jsou noví majitelé hotelu Fairmont Golden Prague. Ti tak spojili komplexní rekonstrukci bývalého hotelu InterContinental s revitalizací malého náměstí před školou. Praha 1 o tom informovala v tiskové zprávě.  

Majitelé hotelu podle městské části zajistí i opravu závady na potrubí kanalizační přípojky, která byla v místě objevena, a která úplné dokončení revitalizace náměstíčka protáhne do druhé poloviny září. 

„Investice do veřejného prostoru jsou přirozenou součástí našeho projektu rekonstrukce bývalého hotelu InterContinental. Jsme hrdí na to, že ve spolupráci s městskou částí Praha 1 můžeme ve veřejném zájmu pomoci obnovit prostor před ZŠ nám. Curieových. Revitalizaci prostranství před základní školou bereme jako naprostou samozřejmost,“ vysvětlil zástupce investorů Jakub Dyba. 

Prostor náměstíčka o velikosti 570 metrů čtverečních nově vyplní bílé a šedé žulové kostky, které budou uspořádané do vzoru takzvané pražské mozaiky vzor 68. Současná rekonstrukce kanalizace pak zajistí, že se část území nebude muset v budoucnu rozkopat znovu. 

„Přístupu soukromého investora si velmi vážíme a věříme, že bude motivovat i další podnikatelské subjekty na území naší městské části a že se i díky tomuto příkladu stanou uvážlivost a respekt k okolí a historickému dědictví v centru metropole normou,“ ocenil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). 

Bývalý hotel InterContinental koupila před dvěma lety společnost R2G českých investorů Oldřicha Šlemra, Pavla Baudiše a Eduarda Kučery. Rekonstrukce hotelu Fairmont Golden Prague a jeho okolí bude stát přibližně dvě a půl miliardy korun.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru