dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Před týdnem narozenou Marušku někdo odložil do radničního babyboxu
Ilustrační foto: archiv

Před týdnem narozenou Marušku někdo odložil do radničního babyboxu

Včera večer, čtvrt hodiny před dvaadvacátou, někdo odložil do babyboxu umístěného na radnici Prahy 2 týdenní holčičku. Děťátko mělo u sebe lahvičku teplého mléka a se stručným nápisem – Maruška, 4. 11. 2016. 

Anketa

Schvalujete existenci babyboxů?

97.6%
(97.6%)
2.4%
(2.4%)
„Byla čisťounká a oblečená. Trošku ublinkla, tak jsem ji vzal do náruče a hned si dvakrát říhnula,“ hlásil Jiří Žemlička střežící v noci úřad na náměstí Míru.

Maruška je pátým dítětem, jež vstoupilo do života dvířky babyboxu na radnici Prahy 2, celkem 15. letošním v Česku a 85. holčičkou proti 60 chlapečkům. Do speciálně vybavených schránek totiž bylo v republice odloženo už celkem 145 dětí.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru