Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Před třiceti lety byly otevřeny čtyři stanice linky B pražského metra
Stanice metra Palmovka. Foto: archiv

Před třiceti lety byly otevřeny čtyři stanice linky B pražského metra

Před třiceti lety, 22. listopadu 1990, byly otevřeny další čtyři stanice linky B pražského metra – Křižíkova, Invalidovna, Palmovka a Českomoravská. Nový úsek metra spojil centrum s nejprůmyslovější aglomerací Prahy. Zároveň byla zprovozněna tramvajová trať Ohrada – Palmovka propojující Žižkov a Libeň.

Trasa označená jako B2 navázala na základní trasu linky B Smíchovské nádraží – Florenc otevřenou v listopadu 1985. Úsek B2 se čtyřmi stanicemi měřil 4,6 kilometru a celá trasa B se tím prodloužila na 15 kilometrů.

Na druhém konci se linka B prodlužovala v roce 1988 v trase Smíchovské nádraží – Nové Butovice a v roce 1994 v trase Nové Butovice – Zličín.

Zatím naposledy se trasa prodloužila z Českomoravské na Černý Most v listopadu 1998, stanice Kolbenova byla však cestujícím otevřena až v roce 2001.

Nyní je trasa B nejdelší a má i nejvíce stanic ze stále pouze tří linek pražského metra. Linka B měří 25,704 kilometru, na kterých je umístěno 24 stanic. Cesta z Černého Mostu na Zličín trvá 42 minut.

Jako první byla v Praze otevřena v roce 1974 část linky C. Linka A je v provozu od roku 1978. Pražské metro má nyní 61 stanic a měří 65 kilometrů.


Autor: ČTK

Zlíchovský tunel bude v noci uzavřen

Dnes v 17:18

Od 26. ledna od 23 hodin do 27. ledna do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

Dnes v 09:34

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru