Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Před strážníky si klekl a prosil

Drogy a několik zákazů řízení nebyly žádnou překážkou pro 42letého muže, který znovu usedl do auta. Pro svoji záchranu si neváhal před strážníky kleknout a prosit je, když neuspěl, chtěl si ublížit. Skončil s pouty na rukou.

Nejistou jízdu stříbrného volkswagenu v ulici K Žižkovu nešlo přehlédnout. Řidič na výzvu strážníků k zastavení zareagoval okamžitě, když měl ale předložit doklady potřebné k řízení vozidla, začalo „divadlo“. Klekl si před hlídku a prosil ji, aby ho pustila, protože žádný řidičák nemá. Jeho chování naznačovalo, že je buď pod vlivem alkoholu, nebo drog.

Test na alkohol jeho požití vyloučil, test na drogy ale ukázal pozitivní výsledek na cannabis. Jakmile bylo potvrzeno, že je jeho chování ovlivněno návykovou látkou, začal křičet, že je konec, protože ho zavřou, že ale musí chodit do práce a živit dvě děti. Pak se rozběhl proti svému autu a bouchl do něj hlavou.

V dalším sebepoškozování mu strážníci zabránili pomocí donucovacích prostředků včetně pout. Kontrolou databází pak hlídka zjistila, že má 42letý muž 4× vysloven zákaz řízení. K dalšímu opatření si ho následně převzala státní policie.


Autor: TZ, red

Jen jedno vínko a za volant

Včera ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Včera v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru