Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Demonstrace

Před sídlem ministerstva se bude konat demonstrace Světlo pro oběti znásilnění

22. 1. 2024
Organizace Konsent a Amnesty international zvou na demonstraci Světlo pro oběti znásilnění, která se bude konat v úterý 23. ledna od 18 hodin před budovou ministerstva spravedlnosti ve Vyšehradské ulici v Praze 2. Účastníci budou požadovat spravedlnost pro oběti sexuálního násilí.   

„Zřejmě jste už zaregistrovali kauzu, kdy muž opakovaně znásilňoval svojí nezletilou nevlastní dceru a od soudu odešel jen s podmínkou. Z médií jsme se dozvěděli, že dívka je ve velice špatném psychickém stavu a pokusila se o sebevraždu. Tento případ je jen další z mnoha, kde se ukazuje, že naše justice selhává oběti znásilnění. Nemůžeme nadále mluvit jen o excesu! Kolik těchto případů musíme číst, než si připustíme, že se jedná o systémovou chybu,“ uvedli v pozvánce na akci její organizátoři.  

 


Autor: red

Odstřihněte Rusko od systému SWIFT, budou žádat demonstranti před ambasádou

26. února 2022 v 10:47

Dnes od sedmnácti hodin se bude konat před německou ambasádou, která sídlí v Lobkovickém paláci na Malé Straně, shromáždění na podporu odstřižení Ruska od systému SWIFT, který slouží k odesílání a přijímání plateb v cizí měně po celém světě. 

Další články
Nahoru