dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Před Rudolfinem zaparkoval autobus POTMĚ, ve kterém si můžete dát kávu ve tmě
Autobus přebudovaný na kavárnu stojí před Rudolfinem. Foto: Jakub Schneider

Před Rudolfinem zaparkoval autobus POTMĚ, ve kterém si můžete dát kávu ve tmě

Mobilní Kavárna POTMĚ, která vznikla přestavbou autobusu, vyráží na své už páté turné. Zájemci se mohou nechat obsloužit od nevidomých kavárníků v zatemněných interiérech a ponořit se tak do světa lidí se zrakovým postižením.

První zastávku má speciální vůz dnes, zítra a ve čtvrtek v Praze (dále pojede do Zlína, Brna, Mladé Boleslavi, Pardubic, Ostravy, Znojma a Jičína) na náměstí Jana Palacha. Dnes od 13, ve středu a čtvrtek od 10 do 20 hodin. „Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete Světlušce 140 korun a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrneček s logem Světlušky a button se světluščím motivem,“ uvedla PR manažerka Světlušky Barbora Mocová.  

kavarna-potme-plakat-nahled

Kdo nebude tento týden stíhat zastavit se k Rudolfinu, další možnost posedět u kávy v temném prostředí dostane již brzy. Ve dnech 6. až 23. června vyroste na náměstí Republiky další kavárna POTMĚ, tentokrát postavená z upravených stavebních buněk.

I zde budou obsluhovat nevidomí kavárníci, připraven je navíc doprovodný program. Zájemci si prohlédnou výrobky nevidomých košíkářů nebo si otestují brýle simulující různé oční vady. V přilehlém Palladiu se navíc uskuteční výstava fotografií, na nichž budou znázornění lidé spojení se Světluškou.


Další články
Nahoru