dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Před radnicí Prahy 5 se bude demonstrovat proti developerským projektům
Smíchovská radnice v ulici Štefánikova, před kterou se zítra uskuteční demonstrace. Foto: Ondřej Kořínek / Wikimedia Commons

Před radnicí Prahy 5 se bude demonstrovat proti developerským projektům

Platforma občanských sdružení ZaPět pořádá zítra od 12:15 v prostoru před radnicí Prahy 5 ve Štefánikově ulici 236/13 demonstraci, na níž budou moci občané vyjádřit své postoje k několika kontroverzním developerským projektům na území pátého pražského obvodu.

Demonostrace se zaměří především na kritiku projektu bytových domů na pražských Malvazinkách, zástavby parku Vidoule a plánovaného rozvoje v oblasti Prokopského údolí.

Po demonstraci následuje od 13 hodin pravidelné jednání zastupitelstva, kam se účastníci protestu přesunou. Dle posledních informací organizátorů akce budou některé zmíněné projekty rovněž navrženy na program jednání zastupitelstva.

Týká se to například kauzy Na Pláni (Malvazinky), ke kterému vydali pražští radní vyjádření. V něm mimo jiné v ní konstatuje, že cena pozemku dohodnutá v roce 2006 neodpovídá skutečné ceně nemovitostí.


Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru