dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
20°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Před radnicí Prahy 1 byla vztyčena tradiční studentská májka
Vztyčení studentské májky před radnicí Prahy 1. Foto: PP

Před radnicí Prahy 1 byla vztyčena tradiční studentská májka

Studentská májka byla dnes odpoledne vztyčena před radnicí Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Tradiční událost je začátkem studentského měsíce a širšího programu oslav Pražského majálesu, který vyvrcholí 29. dubna majálesovým průvodem a open-air festivalem v Letňanech.

Tradiční studentské události se účastnily jako každý rok kandidující královské páry Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a České zemědělské univerzity. Doprovázely je týmy studentů ze všech čtyř univerzit, které byly barevně rozlišené.

Vztyčení májky byl přítomen i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Je to moc pěkná každoroční tradice, jejíž vznik jsem velmi rád podpořil a velmi rád se jí také každoročně účastním,“ uvedl Lomecký, který se stavbou májky pomáhá každý rok. Stavba májky je obnovenou tradicí symbolu jara a symbolizuje také spolupráci mezi studenty.

img-8192-nahled

img-8206-nahled

img-8222-nahled

img-8249-nahled


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Včera ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru