dnes
Pondělí - polojasno
2°C
zítra
Úterý - skorojasno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
3°C
Před radnicí Prahy 1 byla vztyčena tradiční studentská májka
Vztyčení studentské májky před radnicí Prahy 1. Foto: PP

Před radnicí Prahy 1 byla vztyčena tradiční studentská májka

Studentská májka byla dnes odpoledne vztyčena před radnicí Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Tradiční událost je začátkem studentského měsíce a širšího programu oslav Pražského majálesu, který vyvrcholí 29. dubna majálesovým průvodem a open-air festivalem v Letňanech.

Tradiční studentské události se účastnily jako každý rok kandidující královské páry Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a České zemědělské univerzity. Doprovázely je týmy studentů ze všech čtyř univerzit, které byly barevně rozlišené.

Vztyčení májky byl přítomen i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Je to moc pěkná každoroční tradice, jejíž vznik jsem velmi rád podpořil a velmi rád se jí také každoročně účastním,“ uvedl Lomecký, který se stavbou májky pomáhá každý rok. Stavba májky je obnovenou tradicí symbolu jara a symbolizuje také spolupráci mezi studenty.

img-8192-nahled

img-8206-nahled

img-8222-nahled

img-8249-nahled


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru