dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Před radnicí Prahy 1 byla vztyčena tradiční studentská májka
Vztyčení studentské májky před radnicí Prahy 1. Foto: PP

Před radnicí Prahy 1 byla vztyčena tradiční studentská májka

Studentská májka byla dnes odpoledne vztyčena před radnicí Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Tradiční událost je začátkem studentského měsíce a širšího programu oslav Pražského majálesu, který vyvrcholí 29. dubna majálesovým průvodem a open-air festivalem v Letňanech.

Tradiční studentské události se účastnily jako každý rok kandidující královské páry Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a České zemědělské univerzity. Doprovázely je týmy studentů ze všech čtyř univerzit, které byly barevně rozlišené.

Vztyčení májky byl přítomen i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Je to moc pěkná každoroční tradice, jejíž vznik jsem velmi rád podpořil a velmi rád se jí také každoročně účastním,“ uvedl Lomecký, který se stavbou májky pomáhá každý rok. Stavba májky je obnovenou tradicí symbolu jara a symbolizuje také spolupráci mezi studenty.

img-8192-nahled

img-8206-nahled

img-8222-nahled

img-8249-nahled


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru