dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Před policisty spáchal sebevraždu

Včera po poledni chtěli kriminalisté zadržet v Kubištově ulici osmapadesátiletého muže, pachatele třech loupežných přepadení. Dvou se dopustil na benzinových čerpacích stanicích ve Středočeském kraji, třetího, a zároveň posledního, na začátku tohoto týdne v centru hlavního města. Při této poslední loupeži se v herně v ulici Nekázanka pod pohrůžkou zbraně zmocnil téměř 160.000,– Kč.

Kriminalistům prvního policejního obvodu se při dnešním zákroku podařilo valnou většinu tohoto lupu zajistit. Policisté chtěli zmiňovaného muže zadržet ve chvíli, kde se v ulici nikdo nenacházel, tudíž nemohlo dojít k ohrožení nezúčastněných osob. Jakmile ale pachatel uviděl kriminalisty, vytáhl z kapsy bundy nelegálně drženou pistoli, kterou otočil proti sobě a vystřelil.

Tento muž byl v minulosti celkem čtrnáctkrát stíhán pro majetkovou a násilnou trestnou činnost. Ve dvou případech právě pro nedovolené ozbrojování. Díky tomu strávil za mřížemi celkem 25 let., kdy mu byl zbytek posledního trestu prominut v rámci amnestie.

Jeden z kriminalistů, při zákroku, jakmile spatřil zbraň, ve vteřině reagoval, tasil svou služební pistoli a vystřelil. Pachatele ale nezasáhl. Podle Tomáše Hulana, mluvčího policie jednání tohoto kriminalisty přímo na místě posoudili pracovníci generální inspekce, kteří nezjistili jakékoliv policistovo pochybení.


Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Dnes v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Další krátké zprávy
Nahoru