Dnes Pondělí - oblacno -2°C
Zítra Úterý - snih -3°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Před Ministerstvem financí se bude protestovat proti rozšiřování pražského letiště

Pražští Zelení ve spolupráci s hnutím Extinction Rebellion chystají za podpory Fridays for Future, Hnutí Duha, Greenpeace, Arniky a jedenácti senátorů tento čtvrtek před sídlem Ministerstva financí protestní akci proti financování leteckého průmyslu a rozšiřování kapacit Letiště Václava Havla.

Organizátorům a účastníkům akce jsou proti tomu, aby z rozpočtu ČR byly zachraňovány aerolinky, vadí jim připravované mnohamiliardové investice do pražského letiště.

„Letecký průmysl je přitom jedním z největších znečišťovatelů ovzduší na světě. Nalít do něj peníze je krajně nezodpovědný krok, který už tak vážnou klimatickou krizi jenom prohloubí,“ uvedl pražští Zelení v tiskové zprávě.

Organizátoři akce apelují, aby finance byly použité místo toho na přeměnu krajiny a boj s chronickým suchem. Protetní akce proběhne ve čtvrtek 14. května od 15 hodin před Ministerstvem financí v Letenské ulici na Malé Straně.

Vzhledem k podpoře signatářů petice „55 miliard pro budoucnost, nebo do luftu?,“ (www.55miliard.cz) je možné, že se dorazí i někteří senátoři a známé osobnosti, kteří svůj podpis přidali.

Přítomni budou i obyvatelé hlukem ohroženého okolí letiště včetně starosty Nebušic Viktora Komárka, nebo odpůrci devastace podmínek pro život v Praze vlivem masového turismu. Na místě bude také možné podepsat petici proti rozšiřování letiště.


Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Dnes v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Dnes v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru