dnes
Středa - jasno
29°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - bourky
26°C
Zpravodajství

Před Ministerstvem financí se bude protestovat proti rozšiřování pražského letiště

Pražští Zelení ve spolupráci s hnutím Extinction Rebellion chystají za podpory Fridays for Future, Hnutí Duha, Greenpeace, Arniky a jedenácti senátorů tento čtvrtek před sídlem Ministerstva financí protestní akci proti financování leteckého průmyslu a rozšiřování kapacit Letiště Václava Havla.

Organizátorům a účastníkům akce jsou proti tomu, aby z rozpočtu ČR byly zachraňovány aerolinky, vadí jim připravované mnohamiliardové investice do pražského letiště.

„Letecký průmysl je přitom jedním z největších znečišťovatelů ovzduší na světě. Nalít do něj peníze je krajně nezodpovědný krok, který už tak vážnou klimatickou krizi jenom prohloubí,“ uvedl pražští Zelení v tiskové zprávě.

Organizátoři akce apelují, aby finance byly použité místo toho na přeměnu krajiny a boj s chronickým suchem. Protetní akce proběhne ve čtvrtek 14. května od 15 hodin před Ministerstvem financí v Letenské ulici na Malé Straně.

Vzhledem k podpoře signatářů petice „55 miliard pro budoucnost, nebo do luftu?,“ (www.55miliard.cz) je možné, že se dorazí i někteří senátoři a známé osobnosti, kteří svůj podpis přidali.

Přítomni budou i obyvatelé hlukem ohroženého okolí letiště včetně starosty Nebušic Viktora Komárka, nebo odpůrci devastace podmínek pro život v Praze vlivem masového turismu. Na místě bude také možné podepsat petici proti rozšiřování letiště.


Tragická nehoda na Pražském okruhu

Včera v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru