Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Před Ministerstvem financí se bude protestovat proti rozšiřování pražského letiště

Pražští Zelení ve spolupráci s hnutím Extinction Rebellion chystají za podpory Fridays for Future, Hnutí Duha, Greenpeace, Arniky a jedenácti senátorů tento čtvrtek před sídlem Ministerstva financí protestní akci proti financování leteckého průmyslu a rozšiřování kapacit Letiště Václava Havla.

Organizátorům a účastníkům akce jsou proti tomu, aby z rozpočtu ČR byly zachraňovány aerolinky, vadí jim připravované mnohamiliardové investice do pražského letiště.

„Letecký průmysl je přitom jedním z největších znečišťovatelů ovzduší na světě. Nalít do něj peníze je krajně nezodpovědný krok, který už tak vážnou klimatickou krizi jenom prohloubí,“ uvedl pražští Zelení v tiskové zprávě.

Organizátoři akce apelují, aby finance byly použité místo toho na přeměnu krajiny a boj s chronickým suchem. Protetní akce proběhne ve čtvrtek 14. května od 15 hodin před Ministerstvem financí v Letenské ulici na Malé Straně.

Vzhledem k podpoře signatářů petice „55 miliard pro budoucnost, nebo do luftu?,“ (www.55miliard.cz) je možné, že se dorazí i někteří senátoři a známé osobnosti, kteří svůj podpis přidali.

Přítomni budou i obyvatelé hlukem ohroženého okolí letiště včetně starosty Nebušic Viktora Komárka, nebo odpůrci devastace podmínek pro život v Praze vlivem masového turismu. Na místě bude také možné podepsat petici proti rozšiřování letiště.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru