Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Před magistrátem se uskuteční primátorská adventní sbírka pro potřebné
Sbírka se uskuteční na Mariánském náměstí před budovou magistrátu. Foto: archiv

Před magistrátem se uskuteční primátorská adventní sbírka pro potřebné

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí se tento čtvrtek 14. prosince uskuteční primátorská adventní sbírka. Lidé budou moci přinést základní trvanlivé potraviny nebo drogerii pro potřebné. Novinářům to v úterý řekli zástupci města. Akce se uskuteční od 10 do 18 hodin.

„Praha pořádá potravinové sbírky už několik let. S blížícím se svátečním obdobím ještě intenzivněji myslíme na druhé a toto je vhodná příležitost, jak lidem, kteří se z různých důvodů ocitli v nouzi, pomoct,“ řekl Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

„Těší mě, že se v tradici primátorské sbírky potravin, která se ustavila v minulém volebním období, daří pokračovat. Je na místě poděkovat především pražské a středočeské Potravinové bance,” uvedla náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí a klimatického plánu Jana Komrsková (Piráti).  

„Jsem hrdý, že na podzim Češi v celorepublikové potravinové sbírce darovali rekordní množství zboží, celkem 624 tun. Pro představu: z vybraného množství potravin lze připravit až 1,124 milionu porcí jídla. I proto mě těší, že je před námi nyní naše tradiční Primátorská adventní sbírka, jež je určena Pražanům, ale i Středočechům. Jsem rád, že spolu pomůžeme dobré věci, protože jsem přesvědčen, že v této těžké době se každá pomoc počítá,” sdělil Michal Hroza (TOP 09) pražský radní pro oblast infrastruktury.  

Zapojí se nejen pražský primátor a zastupitelé hlavního města, ale také zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, zástupci různých velvyslanectví, ale i některé instituce, firmy a široká veřejnost. Mezi společnosti, které se aktivně zapojí, patří například Mattoni, Rossmann, Coca-Cola, Mondelez nebo Nestlé.  

Lidé nejvíce pomohou darováním základních trvanlivých potravin a drogerie. Vítané jsou zejména konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa nebo také základní a dětská drogerie.  

„Každý kilogram darovaných potravin pomůže lidem v nouzi a jejich dětem alespoň na chvíli zapomenout na starosti a prožít Vánoce v radosti a pokoji,“ sdělila ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová.


Autor: Alo

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru