Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Před magistrátem se bude demonstrovat kvůli nákladovému nádraží
Protestní shromáždění se uskuteční na prostranství před sídlem magistrátu. Foto: archiv

Před magistrátem se bude demonstrovat kvůli nákladovému nádraží

Ve čtvrtek 27. ledna se od 15 hodin uskuteční na Mariánském náměstí před budovou pražského magistrátu protestní shromáždění. Vystoupí na něm zástupci petice Chceme kvalitní čtvrť u Nákladového nádraží Žižkov!, kterou dosud podepsalo 2700 lidí. Akci organizuje Arnika, spolek zaměřený na ochranu životního prostředí. 

V 16 hodin by se měli peticí zabývat pražští zastupitelé, které budou mít v budově magistrátu ve čtvrtek zasedání.

Petentům například vadí, že v plánech na přeměnu rozlehlého brownfieldu je nedostatečně řešena občanská vybavenost, počítá se s malým podílem městských bytů, nebo že současné vedení města nemá kontrolu ani nad tím, jestli vznikne čtvrť pro 15 000 obyvatel, anebo čtvrť investičních bytů.

„Podle vedení města vznikne na Žižkově nová čtvrť plná zeleně, kde se bude dobře bydlet. Na vizualizacích jsou přívětivé ulice plné stromů, bez aut. Fakta ale mluví jinak, v ulicích sice bude 600 stromů, jenže také 1170 povrchových parkovacích míst, která ovšem na vizualizacích nenajdete,“ sdělila odbornice Arniky na územní rozvoj Anna Vinklárková.

„Obyvatelům sídliště Jarov bude jezdit pod okny 20 000 aut denně, ještě hůře na tom budou žižkováci v okolí Jana Želivského. Škola pro 800 dětí bude mít tak malý pozemek, že děti nebudou mít prostor ke sportovním aktivitám,“ dodala.


Autor: puc

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru