Dnes Úterý - bourky 19°C
Zítra Středa - jasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Před magistrátem se bude demonstrovat kvůli nákladovému nádraží
Protestní shromáždění se uskuteční na prostranství před sídlem magistrátu. Foto: archiv

Před magistrátem se bude demonstrovat kvůli nákladovému nádraží

Ve čtvrtek 27. ledna se od 15 hodin uskuteční na Mariánském náměstí před budovou pražského magistrátu protestní shromáždění. Vystoupí na něm zástupci petice Chceme kvalitní čtvrť u Nákladového nádraží Žižkov!, kterou dosud podepsalo 2700 lidí. Akci organizuje Arnika, spolek zaměřený na ochranu životního prostředí. 

V 16 hodin by se měli peticí zabývat pražští zastupitelé, které budou mít v budově magistrátu ve čtvrtek zasedání.

Petentům například vadí, že v plánech na přeměnu rozlehlého brownfieldu je nedostatečně řešena občanská vybavenost, počítá se s malým podílem městských bytů, nebo že současné vedení města nemá kontrolu ani nad tím, jestli vznikne čtvrť pro 15 000 obyvatel, anebo čtvrť investičních bytů.

„Podle vedení města vznikne na Žižkově nová čtvrť plná zeleně, kde se bude dobře bydlet. Na vizualizacích jsou přívětivé ulice plné stromů, bez aut. Fakta ale mluví jinak, v ulicích sice bude 600 stromů, jenže také 1170 povrchových parkovacích míst, která ovšem na vizualizacích nenajdete,“ sdělila odbornice Arniky na územní rozvoj Anna Vinklárková.

„Obyvatelům sídliště Jarov bude jezdit pod okny 20 000 aut denně, ještě hůře na tom budou žižkováci v okolí Jana Želivského. Škola pro 800 dětí bude mít tak malý pozemek, že děti nebudou mít prostor ke sportovním aktivitám,“ dodala.


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru