Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Před magistrátem se bude demonstrovat kvůli nákladovému nádraží
Protestní shromáždění se uskuteční na prostranství před sídlem magistrátu. Foto: archiv

Před magistrátem se bude demonstrovat kvůli nákladovému nádraží

Ve čtvrtek 27. ledna se od 15 hodin uskuteční na Mariánském náměstí před budovou pražského magistrátu protestní shromáždění. Vystoupí na něm zástupci petice Chceme kvalitní čtvrť u Nákladového nádraží Žižkov!, kterou dosud podepsalo 2700 lidí. Akci organizuje Arnika, spolek zaměřený na ochranu životního prostředí. 

V 16 hodin by se měli peticí zabývat pražští zastupitelé, které budou mít v budově magistrátu ve čtvrtek zasedání.

Petentům například vadí, že v plánech na přeměnu rozlehlého brownfieldu je nedostatečně řešena občanská vybavenost, počítá se s malým podílem městských bytů, nebo že současné vedení města nemá kontrolu ani nad tím, jestli vznikne čtvrť pro 15 000 obyvatel, anebo čtvrť investičních bytů.

„Podle vedení města vznikne na Žižkově nová čtvrť plná zeleně, kde se bude dobře bydlet. Na vizualizacích jsou přívětivé ulice plné stromů, bez aut. Fakta ale mluví jinak, v ulicích sice bude 600 stromů, jenže také 1170 povrchových parkovacích míst, která ovšem na vizualizacích nenajdete,“ sdělila odbornice Arniky na územní rozvoj Anna Vinklárková.

„Obyvatelům sídliště Jarov bude jezdit pod okny 20 000 aut denně, ještě hůře na tom budou žižkováci v okolí Jana Želivského. Škola pro 800 dětí bude mít tak malý pozemek, že děti nebudou mít prostor ke sportovním aktivitám,“ dodala.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru