Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši
Mši bude sloužit farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka. Foto: YouTube

Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši

Dnes večer bude na prostranství před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru živo. Zatímco v 18 hodin se zde setkají účastníci protestu pořádaného spolkem Milion chvilek pro demokracii, o tři hodiny později zde začne bohoslužba pod širým nebem. 

„Letos jsme zažili dramatické chvíle, kdy celý svět podléhal utrpení a úzkosti v rámci pandemie koronaviru. I když se vše pomalu ,uvolňuje´, obavy zůstávají. Svět se změnil! Přesto však chceme žít a jít tímto světem dál. S vděčností i s prosbou. Je vhodné na vše nějak odpovědět, poděkovat i poprosit,“ vysvětlil zrod myšlenky děkovné a prosebné bohoslužby farář od sv. Ludmily Jakub Berka, který bude mši sloužit.

„Při mši svaté poděkujeme Pánu Bohu za to, že jsme a poprosíme, abychom byli. Budeme pamatovat na ty, kteří jsou zoufalí a oplakávají své drahé zesnulé, budeme prosit za naději pro všechny, které trápí nejistá budoucnost, aby toto veliké utrpení skončilo a znovu nám vzešla naděje a pokoj,“ sdělil. Při mši se podle něj bude děkovat a prosit za všechny, kteří v nouzové situaci stáli a stojí v první linii a pro záchranu svých bližních nasazují vlastní životy. 

„Budeme prosit za vědce, aby dokázali najít účinná řešení, jak koronavir překonat. Pomodlíme se za politiky, aby jednali moudře, starostlivě a velkoryse. Aby nabízeli pomoc všem, kdo postrádají životní potřeby a hledali sociální i ekonomická řešení v duchu prozíravosti a solidarity. Proto přijďte a buďte s námi na náměstí Míru před chrámem sv. Ludmily,“ vyzval k účasti na venkovní mši farář Berka. 


Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

Dnes v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

Dnes v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

Včera v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

Včera v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Praha 2 se připojuje k Celonárodní sbírce potravin

8. dubna 2021 v 11:30

V sobotu 24. dubna proběhne sbírka před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Sběrné místo bude otevřené od 8 do 18 hodin.

PVK: Výluky v dodávkách vody v patnáctém týdnu

8. dubna 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru