dnes
Úterý - oblacno
16°C
zítra
Středa - jasno
23°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši
Mši bude sloužit farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka. Foto: YouTube

Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši

Dnes večer bude na prostranství před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru živo. Zatímco v 18 hodin se zde setkají účastníci protestu pořádaného spolkem Milion chvilek pro demokracii, o tři hodiny později zde začne bohoslužba pod širým nebem. 

„Letos jsme zažili dramatické chvíle, kdy celý svět podléhal utrpení a úzkosti v rámci pandemie koronaviru. I když se vše pomalu ,uvolňuje´, obavy zůstávají. Svět se změnil! Přesto však chceme žít a jít tímto světem dál. S vděčností i s prosbou. Je vhodné na vše nějak odpovědět, poděkovat i poprosit,“ vysvětlil zrod myšlenky děkovné a prosebné bohoslužby farář od sv. Ludmily Jakub Berka, který bude mši sloužit.

„Při mši svaté poděkujeme Pánu Bohu za to, že jsme a poprosíme, abychom byli. Budeme pamatovat na ty, kteří jsou zoufalí a oplakávají své drahé zesnulé, budeme prosit za naději pro všechny, které trápí nejistá budoucnost, aby toto veliké utrpení skončilo a znovu nám vzešla naděje a pokoj,“ sdělil. Při mši se podle něj bude děkovat a prosit za všechny, kteří v nouzové situaci stáli a stojí v první linii a pro záchranu svých bližních nasazují vlastní životy. 

„Budeme prosit za vědce, aby dokázali najít účinná řešení, jak koronavir překonat. Pomodlíme se za politiky, aby jednali moudře, starostlivě a velkoryse. Aby nabízeli pomoc všem, kdo postrádají životní potřeby a hledali sociální i ekonomická řešení v duchu prozíravosti a solidarity. Proto přijďte a buďte s námi na náměstí Míru před chrámem sv. Ludmily,“ vyzval k účasti na venkovní mši farář Berka. 


Tutto Italiano v Praze 5

Včera v 16:08

Praha 5 a Společnost přátel Itálie Praha zvou 20. srpna na akci plnou pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem.

Volnofest v Parku U Čeňku

Včera ve 12:12

Hravé odpoledne pro celou rodinu v parku U Čeňku v sobotu 2. září 2020. Pro děti bude připrava nabídka na trávení volného času.

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Praha 6 připomene Den romského holocaustu

1. srpna 2020 v 16:51

Městská část se připojuje 2. srpna k uctění památky obětí romského holocaustu vyvěšením romské vlajky na budově úřadu Prahy 6. 

Další články
Nahoru