dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - oblacno
15°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
13°C
Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši
Mši bude sloužit farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka. Foto: YouTube

Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši

Dnes večer bude na prostranství před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru živo. Zatímco v 18 hodin se zde setkají účastníci protestu pořádaného spolkem Milion chvilek pro demokracii, o tři hodiny později zde začne bohoslužba pod širým nebem. 

„Letos jsme zažili dramatické chvíle, kdy celý svět podléhal utrpení a úzkosti v rámci pandemie koronaviru. I když se vše pomalu ,uvolňuje´, obavy zůstávají. Svět se změnil! Přesto však chceme žít a jít tímto světem dál. S vděčností i s prosbou. Je vhodné na vše nějak odpovědět, poděkovat i poprosit,“ vysvětlil zrod myšlenky děkovné a prosebné bohoslužby farář od sv. Ludmily Jakub Berka, který bude mši sloužit.

„Při mši svaté poděkujeme Pánu Bohu za to, že jsme a poprosíme, abychom byli. Budeme pamatovat na ty, kteří jsou zoufalí a oplakávají své drahé zesnulé, budeme prosit za naději pro všechny, které trápí nejistá budoucnost, aby toto veliké utrpení skončilo a znovu nám vzešla naděje a pokoj,“ sdělil. Při mši se podle něj bude děkovat a prosit za všechny, kteří v nouzové situaci stáli a stojí v první linii a pro záchranu svých bližních nasazují vlastní životy. 

„Budeme prosit za vědce, aby dokázali najít účinná řešení, jak koronavir překonat. Pomodlíme se za politiky, aby jednali moudře, starostlivě a velkoryse. Aby nabízeli pomoc všem, kdo postrádají životní potřeby a hledali sociální i ekonomická řešení v duchu prozíravosti a solidarity. Proto přijďte a buďte s námi na náměstí Míru před chrámem sv. Ludmily,“ vyzval k účasti na venkovní mši farář Berka. 


Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

Včera ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Trhy v Praze 13 i v listopadu

Včera v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

Včera v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

Včera v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Včera v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Další články
Nahoru