Dnes Neděle - oblacno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši
Mši bude sloužit farář kostela sv. Ludmily Jakub Berka. Foto: YouTube

Před kostelem na náměstí Míru bude farář Berka sloužit děkovnou a prosebnou mši

Dnes večer bude na prostranství před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru živo. Zatímco v 18 hodin se zde setkají účastníci protestu pořádaného spolkem Milion chvilek pro demokracii, o tři hodiny později zde začne bohoslužba pod širým nebem. 

„Letos jsme zažili dramatické chvíle, kdy celý svět podléhal utrpení a úzkosti v rámci pandemie koronaviru. I když se vše pomalu ,uvolňuje´, obavy zůstávají. Svět se změnil! Přesto však chceme žít a jít tímto světem dál. S vděčností i s prosbou. Je vhodné na vše nějak odpovědět, poděkovat i poprosit,“ vysvětlil zrod myšlenky děkovné a prosebné bohoslužby farář od sv. Ludmily Jakub Berka, který bude mši sloužit.

„Při mši svaté poděkujeme Pánu Bohu za to, že jsme a poprosíme, abychom byli. Budeme pamatovat na ty, kteří jsou zoufalí a oplakávají své drahé zesnulé, budeme prosit za naději pro všechny, které trápí nejistá budoucnost, aby toto veliké utrpení skončilo a znovu nám vzešla naděje a pokoj,“ sdělil. Při mši se podle něj bude děkovat a prosit za všechny, kteří v nouzové situaci stáli a stojí v první linii a pro záchranu svých bližních nasazují vlastní životy. 

„Budeme prosit za vědce, aby dokázali najít účinná řešení, jak koronavir překonat. Pomodlíme se za politiky, aby jednali moudře, starostlivě a velkoryse. Aby nabízeli pomoc všem, kdo postrádají životní potřeby a hledali sociální i ekonomická řešení v duchu prozíravosti a solidarity. Proto přijďte a buďte s námi na náměstí Míru před chrámem sv. Ludmily,“ vyzval k účasti na venkovní mši farář Berka. 


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Další články
Nahoru