Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Před jízdou jsem vypil v práci litr vodky, pochlubil se řidič
Jedna ze zničených pneumatik. Foto: se souhlasem MP Praha

Před jízdou jsem vypil v práci litr vodky, pochlubil se řidič

Kuriózní případ, který naštěstí neskončil zraněním či úmrtím, zaznamenali v neděli dopoledne pražští strážníci. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) Irena Seifertová.

Ve Lhotecké ulici v Praze 12 projížděla v neděli ve čtvrt na dvanáct dopoledne směrem na Novodvorskou hlídka strážníků. V protisměru ji minulu tmavé auto jedoucí na proražených pneumatikách, které navíc ztrácelo jejich části. 

Vydala se proto za ním a v ulici Československého exilu vyzvala řidiče k zastavení. Z auta, kterému před zastavením ještě odpadl z jednoho kola zbytek pneumatiky, vystoupil vrávorající muž.

Se strážníky ochotně spolupracoval a podrobil se dechové zkoušce. Z jeho gestikulace a nesouvislé řeči bylo patrné, že je opilý. Otázkou totiž nebylo zda, ale v jaké míře.

„Dechová zkouška ukázala hodnotu téměř 3,5 promile. Krátce před polednem si opilého řidiče převzala k dalšímu opatření státní policie,“ sdělila Seifertová.

Ještě před příjezdem policistů se hříšník v evidentně dobrém rozmaru pochlubil, že jede z práce, kde vypil asi litr vodky.

Jak se tvářil po té, co vystřízlivěl a zjistil, že se s ohledem na naměřené hodnoty dopustil trestného činu, už policejní zdroje nesdělily. 


Autor: puc

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

16. srpna 2022 v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

16. srpna 2022 v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Se dvěma zákazy řízení ujížděl na kradené motorce, nakonec havaroval

10. srpna 2022 ve 12:37

Policisté si včera v půl jedenácté večer všimli ve Vršovické ulici v Praze 10 řidiče motocyklu, kterého chtěli zkontrolovat. Ten odbočil do ulice Bělocerkevská a nereagoval na výzvu k zastavení, naopak přidal plyn a snažil se jim ztratit z dohledu. 

Další články
Nahoru