dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Před jízdou dva litry vína a pervitin. Pražští řidiči usedli za volant slušně „pod parou“
Ilustrační foto: sxc.hu

Před jízdou dva litry vína a pervitin. Pražští řidiči usedli za volant slušně „pod parou“

Dva řidiče pod vlivem drog zadrželi v sobotu strážníci v Praze 15. Pod vlivem alkoholu se jezdilo zase v Praze 12.

Řidič na sebe upozornil v sobotu odpoledne, když projížděl ulicí plk. Mráze v Hostivaři směrem k Průmyslové. Protože nebyl připoután bezpečnostním pásem, všimla si ho hlídka strážníků, která zde prováděla běžnou hlídkovou činnost.

Strážníci muže zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Ten jim však sdělil, že řidičský průkaz u sebe nemá, protože si jej ještě na úřadě poté, co mu skončil zákaz řízení udělený za jízdu pod vlivem drog, nevyzvedl.

Celkově se muž choval zvláštně, proto ho strážníci vyzvali k provedení orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Na tuto výzvu řidič uvedl, že před jízdou užil pervitin. Jeho přiznání se také potvrdilo pozitivním testem, který ukázal přítomnost amphetaminu a methamphetaminu.

Přítomnost amphetaminu a methamphetaminu

Starší případy opilých řidičů:

Opilý řidič se netrefil do dýchacího přístroje 

Opilý řidič kličkoval Prahou 4. Tvrdil, že je začátečník

Opilý řidič bez helmy kličkoval na „fichtlu“ nočním Smíchovem

Klucí, mám v sobě asi 2,80 promile, přiznal řidič při kontrole. O kolik se zmýlil?

Opilý řidič si nechtěl dýchnout. Spěchám za manželkou, vymlouval se

Další řidička na sebe upozornila, když jela ulicí Přátelství v Uhříněvsi směrem do centra a z ničeho nic své vozidlo otočila v křižovatce. Hlídce strážníků, kteří ji po riskantním manévru zastavili, sdělila, že řidičský průkaz u sebe nemá a že jí ho teprve nedávno vrátili, protože ho měla odebraný za jízdu pod vlivem omamných a psychotropních látek. Orientační test na přítomnost drog v organismu byl pozitivní na přítomnost amphetaminu a methamphetaminu.

V sobotu večer si autohlídka strážníků z Prahy 12 v ulici Lhotecká všimla osobního auta, které mělo defekt na pravé zadní pneumatice a nemělo rozsvícená potkávací světla.

Již z prvních slov řidiče při kontrole bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. A vzápětí na to se přiznal, že před jízdou vypil asi 2 litry vína. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Ta skončila pozitivním výsledkem. Naměřené hodnota ukázala 2,83 ‰ alkoholu v dechu.

Kličkující auto

V sobotu bylo v okolí náměstí Míru vidět kličkující auto. Když se ho pokusila hlídka zastavit, řidič začal ujíždět, pak náhle prudce zabrzdil. Na to řidič zařadil zpátečku a prudce se rozjel. Nezvládl však vozidlo, otočil se o 180 stupňů, narazil do taxi a skončil v zábradlí u chodníku.

U zadrženého muže byl proveden test ze slin na přítomnost omamných a psychotropních látek. S pozitivním výsledkem. Řidič měl také vyslovený zákaz řízení.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru