dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Před dvěma lety jsem zavraždil cestující v tramvaji, udal se na policii
Ilustrační foto: archiv

Před dvěma lety jsem zavraždil cestující v tramvaji, udal se na policii

Policie obvinila z vraždy ženy v pražské tramvaji v roce 2014 třiašedesátiletého muže, který se v úterý sám udal. Šlo o loupežnou vraždu, oběť si vybral náhodně. Žena byla zastřelena.

Čtyřiašedesátiletá žena nastoupila předloni v únoru ve všední den dopoledne do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí a jela na konečnou v Modřanech. Tam ale nevystoupila. Až při zpáteční cestě si ostatní cestující všimli, že je v bezvědomí a krvácí z hlavy. Policisté se pak několikrát obrátili s žádostí o jakékoliv informace na veřejnost a vypátrali i možného svědka vraždy, ovšem nic z toho posun nepřineslo.

Zlom nastal teprve tento týden, více než dva roky po vraždě, když se pachatel sám přišel policii doznat. „Na služebnu Místního oddělení policie ve Strašnicích zazvonil 63letý muž s tím, že se jde dobrovolně přihlásit a přináší i vražednou zbraň," popsala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Když vyšetřovatel muže vyslechl, tak ho podle mluvčí i s ohledem na nově získané důkazy obvinil z loupežné vraždy.

Stejně jako v ukončení vyšetřování hrála i při zločinu hlavní roli náhoda. Vrah si ženu vybral namátkou. „Pachatel neměl k oběti žádný bližší vztah," sdělila Zoulová.

Ještě během dneška podle ní policisté podají státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na uvalení vazby. „Detektivové budou nyní prověřovat nejen výpověď obviněného, ale i svědků, a vyčkají na výsledky odborných znaleckých zkoumání. Vzhledem ke skutečnosti, že tyto úkony jsou teprve v počáteční fázi, policie nebude v tuto chvíli uvolňovat žádné další informace," doplnila mluvčí.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru