Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Před ambasádou se uskuteční protest proti ruskému vměšování do Běloruska

V neděli 13. září se v 17 hodin uskuteční před ruskou ambasádou na Náměstí Borise Němcova protest proti ruskému vměšování do běloruské politické krize. Akce je součástí mezinárodní koordinované akce, kterou organizují Bělorusové a jim naklonění evropští občané v evropských městech.

Protestní shromáždění v Praze organizují běloruští aktivisté ve spolupráci s Pulse of Europe. Akce je plánována jako krátký protest s transparenty a vlajkami bez řečníků, pouze bude přečteno prohlášení organizátorů. V případě vyšší účasti je změna programu možná.

Prohlášení organizátorů:

Jako Evropané se stavíme proti kremelské podpoře diktátora Lukašenka a vůči hrozbám ruské invaze do Běloruska. Lukašenka už nadále nepovažujeme za legitimního prezidenta země, a ten nikdy neměl a nemá právo nejen potlačovat touhu po svobodě Bělorusů, ale rovněž ani zvát cizí stát k intervenci ve vlastní zemi. Protestujeme proti pomoci, kterou Putin poskytuje Lukašenkovi už dnes v boji proti občanům domáhajícím se svobody a demokracie. Požadujeme, aby Rusko stáhlo všechny své takzvané dobrovolníky, které do Běloruska poslalo na pomoc Lukašenkovi. Podporujeme boj Bělorusů za svobodu a nezávislost své země.

odkaz na událost na soc. sítích: https://www.facebook.com/events/693940121333531/

 

 


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Další články
Nahoru