dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Před 28 lety začalo jezdit metro na Dukelskou, původně to mělo být na Únorového vítězství
Stanice Nové Butovice se v minulosti jmenovala Dukelská. Foto: archiv

Před 28 lety začalo jezdit metro na Dukelskou, původně to mělo být na Únorového vítězství

Na pětikilometrovém úseku metra a třech nových stanicích na žluté lince B byl slavnostně zahájen provoz 26. října 1988. Konečnou přestalo být Smíchovské nádraží a cestující začali vystupovat na Radlické, Švermově a nové konečné stanici s názvem Dukelská, která se měla původně jmenovat Únorového vítězství.

Koncepce prodloužení metra na jihozápad Prahy vznikla již před čtyřiceti lety, kdy bylo rozhodnuto o výstavbě Jihozápadního města. Původně se na novém úseku počítalo se čtyřmi stanicemi, ale nakonec zůstaly jen tři. Stavba začala v roce 1984 a na konci října 1988 byl nový úsek zprovozněn.

Název stanice Radlická zůstal do současnosti, Švermova dnes nese název Jinonice. Zamýšlený název stanice Únorového vítězství byl v druhé polovině osmdesátých let už přeci jen trochu moc, tak byl změněn na Dukelská, na počest 70. výročí založení ČSR. Po sametové revoluci však stanice dostala název Nové Butovice.

Konečnou však zůstala jen pár let. V roce 1994 na ni navázal další pětikilometrový úsek metra do Zličína.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru