dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražská doprava

Přechody na frekventovaných silnicích se dočkají úpravy

Úpravy přechodů s cílem zvýšit jejich bezpečnost se v současné době plánují v ulici Českobrodská a Poděbradská. Českobrodská tvoří významnou dvoupruhovou obousměrnou komunikaci v silničním systému města. Přechod pro chodce je zde umístěn v dlouhém přímém úseku, mezi zastávkami autobusu Jahodnice. V současné době je dělený pomocí betonových bloků. Navržené řešení počítá s instalací světelné signalizace.

Vzhledem k zatížení na této komunikaci a dopravním nehodám bylo místo již v minulosti upravováno. Zřízení světelné signalizace na přechodu bude přínosem pro bezpečnost přecházejících chodců a její použití je třeba koordinovat s výslednou variantou úprav přechodu,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.

Současně je prověřována i etapová úprava tohoto přechodu do doby výstavby signalizace. Pro zvýšení bezpečnosti přecházejících chodců je navrženo upravit přechod tak, aby došlo ke zkrácení délky přecházení a rozšíření ochranného ostrůvku pro chodce.

Druhá úprava přechodu pro chodce se týká Poděbradské ulice u konečné tramvajové zastávky Lehovec. „Nyní bylo zpracováno posouzení účelnosti světelné signalizace. Z posudku vyplývá, že zřízení signalizace v tomto místě účelné není, proto naši odborníci navrhují jiné úpravy přechodu, aby tak byla zajištěna bezpečnost a zároveň nebyla narušena plynulost silničního provozu,“ doplnil Ladislav Pivec.

Navrhováno je zkrátit přechod pro chodce a opticky zúžit jízdní pruhy před ním. Dále pak povrch vozovky před přechodem opatřit speciálním nástřikem, který zkracuje brzdnou dráhu, a instalovat dopravní značky, upozorňující na přechod pro chodce ve větším formátu s reflexními prvky.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru