dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Dětská Praha

Přebor Prahy 1 ukázal, že sport děti baví

Dva dny plné sportování, soutěžení a obrovského fandění připravila městská část Praha 1 pro děti z mateřských a základních škol. Na Františku, v tamějším víceúčelovém sportovním areálu, zorganizovala „Přebor Prahy 1 pro děti MŠ a ZŠ 1. stupně ve sportovních disciplínách“. Průvodcem byl po oba dny známý sportovní novinář a sportovec Stanislav Bartůšek.

„Snažíme se opravdu po celý rok dostat děti na hřiště a další sportoviště a přivést je k pohybu na čerstvém vzduchu a tento dvoudenní přebor je navíc vlastně návratem k tradici, kterou v Praze 1 už dříve zavedli sportovní nadšenci ze ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského,“ vysvětlila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která na průběh „Přeboru Prahy 1 pro děti MŠ a ZŠ 1. stupně ve sportovních disciplínách“ osobně dohlížela.

Na děti z mateřských škol a jejich týmy čekaly na Františku překážková dráha, skok do dálky, sprint a hod míčkem. Žáci v prvního stupně pak vyměnili míčky za oštěpy a přidali si ještě míčový trojboj. Jen z mateřinek dorazilo více než 130 malých sportovců.

Spolek Prevence dětem pořádal zároveň v nedaleké Kozí 12 dny otevřených dveří, při kterých se všichni mohli seznámit s náplní činnosti spolku, který ve zdejších prostorech pořádá osvětové akce zaměřené na prevenci bezpečnosti dětí.

 


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru