Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští zastupitelé se sejdou na 8. zasedání, projednají například metro D
Zastupitelé jednají v budově magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Pražští zastupitelé se sejdou na 8. zasedání, projednají například metro D

Ve velké zasedací síni Nové radnice na Mariánském náměstí začne ve čtvrtek 16. listopadu v 9 hodin 8. zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Zastupitelé budou pokračovat v přerušené diskusi z říjnového jednání ohledně zakázky na druhou část nové linky metra D, kterou napadlo u antimonopolního úřadu z tendru vyřazené sdružení firem,

Na programu schůze je mimo jiné i zadání vypracování projektu sídla pražské záchranné služby studiu Plural, které uspělo v architektonické soutěži, či stavba pečovatelského domu na Smíchově pro lidi se stařeckou demencí a Alzheimerovou chorobou.

Jednání pražských zastupitelů bude možné sledovat také on-line na stránkách praha.eu.

Loňské komunální volby v Praze vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů má na pátém místě STAN. Šestá je SPD se třemi mandáty.

Po dlouhých a složitých vyjednáváních nakonec vznikla koalice na vládním půdorysu – Spolu, Piráti a STAN, v zastupitelstvu má většinu 37 hlasů. 


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru