dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - oblacno
15°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
13°C
Pražští zastupitelé se podruhé v tomto volebním období sejdou na mimořádném jednání
Zastupitelé budou řešit i ekonomické dopady pandemie koronaviru na podnikatele, kteří museli své provozovny uzavřít na více než dva měsíce. Ilustrační foto: archiv

Pražští zastupitelé se podruhé v tomto volebním období sejdou na mimořádném jednání

Zítra od 8:30 se koná v hlavním sále magistrátní budovy na Mariánském náměstí 2. mimořádné zasedání pražského zastupitelstva. Vyžádala si ho opozice. Na programu jednání budou mimo jiné ekonomické dopady pandemie koronaviru nebo uzavření části Smetanova nábřeží.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) opozici kritizoval. Podle něj se prezentuje jako konstruktivní, ale on to tak nevnímá. Opozice žádost o mimořádné jednání vysvětlila tím, že by se podle ní měly dořešit materiály, které se nestihly projednat na řádném květnovém zastupitelstvu. Na květnovém jednání zastupitelé projednali jen 15 ze 64 navržených bodů.

„Opakovaně jsme primátora Hřiba žádali, ať jsou zasedání zastupitelstva dvoudenní, aby se stihly řádně projednat všechny body. Pan primátor dělá, že neslyší a výsledek je tristní. Že jednáme do brzkých ranních hodin, to by mi až tak nevadilo, ale že ani po 19 hodinách jednání nejsme schopni projednat všechny body řádného jednání, je hodně smutné. A nejde jen o neochotu odpovídat na otázky opozice, ale jednání se natahuje zejména tím, že v klíčových bodech nepanuje shoda v rámci koalice a ta se to pak na poslední chvíli snaží dohnat přímo na samotném jednání. Navíc si v úřadu dělají, co chtějí. Takhle to dál nejde,“ uvedl předseda zastupitelského klubu Hnutí ANO Patrik Nacher.

Podle předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandry Udženije je hlavní město po pandemických opatření v klinické smrti a vedení Prahy tomu jen slepě přihlíží. „Není čas na populistické chování, Praha musí začít fungovat co nejdříve. Jsme konstruktivní opozice a pravidelně nabízíme bezradné koalici pomocnou ruku v podobě návrhů od našich zkušených zástupců samosprávy,“ sdělila Udženija.

Vzhledem k tomu, že jednání bude od svého začátku v 8:30 hodin na portálu www.praha.eu přenášeno online, hlavní město žádá veřejnost, aby využila možnosti sledování tohoto přenosu.

„Veřejnosti bude umožněn vstup do jednacího sálu do prostoru veřejnosti vždy vyhrazenému. Příchozí musí mít zakrytá ústa a nos rouškou či jinou ochranou. S ohledem na upravený režim jednání nebude možné pohybovat se mimo tuto galerii. Opět zde bude k dispozici mikrofon, aby občané dostali možnost vyjádření a nechodili k řečnickému pultu,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Navržený program mimořádného jednání zastupitelstva je zde.

Osmnácté jednání pražského zastupitelstva (řádné červnové) se koná příští čtvrtek 18. června od 8:50 hodin také v budově na Mariánském náměstí.


Karanténa ve Vysočanech. Registr vozidel omezuje provoz

Včera v 15:43

Od 23. října do odvolání je z důvodu nákazy jednoho pracovníka a karantény dalších omezen provoz na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností ve Vysočanech, Na Výběžku 11. Jedná se od další pracoviště registru řidičů, na kterém tento týden musel být ze stejného důvodu omezen...

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Včera v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Zákaznické kanceláře a pobočky innogy jsou uzavřeny

22. října 2020 v 16:44

Z důvodu ochrany před šířící se nákazou převedla innogy veškerou komunikaci se zákazníky do elektronického režimu. Dotazy spojené s odběrem elektrické energie a zemního plynu můžete vyřídit z domova.

Nacher: Ministerstvo financí by se mělo na svět dívat méně úřednickýma očima

22. října 2020 ve 13:09

Jsem zklamaný negativním stanoviskem Ministerstva financí k návrhu na rozšíření kompetencí Finančního arbitra. A to nejen proto, že větší uplatnění mimosoudního řešení spotřebitelských sporů má hnutí ANO ve svém volebním programu, ale i proto, že k posilování práv spotřebitelů se vláda hlásí i ve...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřela skleník

22. října 2020 v 11:22

Venkovní části zahrady v Praze 2 zůstávají přístupné veřejnosti, uzavřen je skleník.

Informační linka Prahy 14

22. října 2020 v 11:06

Pro seniory, kteří žijí v osamění, osoby se zdravotním postižením a lidi z jejich okolí je opět k dispozici speciální informační linka Prahy 14.

Další články
Nahoru