Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 2°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražští zastupitelé se podruhé v tomto volebním období sejdou na mimořádném jednání
Zastupitelé budou řešit i ekonomické dopady pandemie koronaviru na podnikatele, kteří museli své provozovny uzavřít na více než dva měsíce. Ilustrační foto: archiv

Pražští zastupitelé se podruhé v tomto volebním období sejdou na mimořádném jednání

Zítra od 8:30 se koná v hlavním sále magistrátní budovy na Mariánském náměstí 2. mimořádné zasedání pražského zastupitelstva. Vyžádala si ho opozice. Na programu jednání budou mimo jiné ekonomické dopady pandemie koronaviru nebo uzavření části Smetanova nábřeží.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) opozici kritizoval. Podle něj se prezentuje jako konstruktivní, ale on to tak nevnímá. Opozice žádost o mimořádné jednání vysvětlila tím, že by se podle ní měly dořešit materiály, které se nestihly projednat na řádném květnovém zastupitelstvu. Na květnovém jednání zastupitelé projednali jen 15 ze 64 navržených bodů.

„Opakovaně jsme primátora Hřiba žádali, ať jsou zasedání zastupitelstva dvoudenní, aby se stihly řádně projednat všechny body. Pan primátor dělá, že neslyší a výsledek je tristní. Že jednáme do brzkých ranních hodin, to by mi až tak nevadilo, ale že ani po 19 hodinách jednání nejsme schopni projednat všechny body řádného jednání, je hodně smutné. A nejde jen o neochotu odpovídat na otázky opozice, ale jednání se natahuje zejména tím, že v klíčových bodech nepanuje shoda v rámci koalice a ta se to pak na poslední chvíli snaží dohnat přímo na samotném jednání. Navíc si v úřadu dělají, co chtějí. Takhle to dál nejde,“ uvedl předseda zastupitelského klubu Hnutí ANO Patrik Nacher.

Podle předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandry Udženije je hlavní město po pandemických opatření v klinické smrti a vedení Prahy tomu jen slepě přihlíží. „Není čas na populistické chování, Praha musí začít fungovat co nejdříve. Jsme konstruktivní opozice a pravidelně nabízíme bezradné koalici pomocnou ruku v podobě návrhů od našich zkušených zástupců samosprávy,“ sdělila Udženija.

Vzhledem k tomu, že jednání bude od svého začátku v 8:30 hodin na portálu www.praha.eu přenášeno online, hlavní město žádá veřejnost, aby využila možnosti sledování tohoto přenosu.

„Veřejnosti bude umožněn vstup do jednacího sálu do prostoru veřejnosti vždy vyhrazenému. Příchozí musí mít zakrytá ústa a nos rouškou či jinou ochranou. S ohledem na upravený režim jednání nebude možné pohybovat se mimo tuto galerii. Opět zde bude k dispozici mikrofon, aby občané dostali možnost vyjádření a nechodili k řečnickému pultu,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Navržený program mimořádného jednání zastupitelstva je zde.

Osmnácté jednání pražského zastupitelstva (řádné červnové) se koná příští čtvrtek 18. června od 8:50 hodin také v budově na Mariánském náměstí.


Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Dnes v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Dnes v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Další články
Nahoru