Dnes Neděle - oblacno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražští zastupitelé se podruhé v tomto volebním období sejdou na mimořádném jednání
Zastupitelé budou řešit i ekonomické dopady pandemie koronaviru na podnikatele, kteří museli své provozovny uzavřít na více než dva měsíce. Ilustrační foto: archiv

Pražští zastupitelé se podruhé v tomto volebním období sejdou na mimořádném jednání

Zítra od 8:30 se koná v hlavním sále magistrátní budovy na Mariánském náměstí 2. mimořádné zasedání pražského zastupitelstva. Vyžádala si ho opozice. Na programu jednání budou mimo jiné ekonomické dopady pandemie koronaviru nebo uzavření části Smetanova nábřeží.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) opozici kritizoval. Podle něj se prezentuje jako konstruktivní, ale on to tak nevnímá. Opozice žádost o mimořádné jednání vysvětlila tím, že by se podle ní měly dořešit materiály, které se nestihly projednat na řádném květnovém zastupitelstvu. Na květnovém jednání zastupitelé projednali jen 15 ze 64 navržených bodů.

„Opakovaně jsme primátora Hřiba žádali, ať jsou zasedání zastupitelstva dvoudenní, aby se stihly řádně projednat všechny body. Pan primátor dělá, že neslyší a výsledek je tristní. Že jednáme do brzkých ranních hodin, to by mi až tak nevadilo, ale že ani po 19 hodinách jednání nejsme schopni projednat všechny body řádného jednání, je hodně smutné. A nejde jen o neochotu odpovídat na otázky opozice, ale jednání se natahuje zejména tím, že v klíčových bodech nepanuje shoda v rámci koalice a ta se to pak na poslední chvíli snaží dohnat přímo na samotném jednání. Navíc si v úřadu dělají, co chtějí. Takhle to dál nejde,“ uvedl předseda zastupitelského klubu Hnutí ANO Patrik Nacher.

Podle předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandry Udženije je hlavní město po pandemických opatření v klinické smrti a vedení Prahy tomu jen slepě přihlíží. „Není čas na populistické chování, Praha musí začít fungovat co nejdříve. Jsme konstruktivní opozice a pravidelně nabízíme bezradné koalici pomocnou ruku v podobě návrhů od našich zkušených zástupců samosprávy,“ sdělila Udženija.

Vzhledem k tomu, že jednání bude od svého začátku v 8:30 hodin na portálu www.praha.eu přenášeno online, hlavní město žádá veřejnost, aby využila možnosti sledování tohoto přenosu.

„Veřejnosti bude umožněn vstup do jednacího sálu do prostoru veřejnosti vždy vyhrazenému. Příchozí musí mít zakrytá ústa a nos rouškou či jinou ochranou. S ohledem na upravený režim jednání nebude možné pohybovat se mimo tuto galerii. Opět zde bude k dispozici mikrofon, aby občané dostali možnost vyjádření a nechodili k řečnickému pultu,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Navržený program mimořádného jednání zastupitelstva je zde.

Osmnácté jednání pražského zastupitelstva (řádné červnové) se koná příští čtvrtek 18. června od 8:50 hodin také v budově na Mariánském náměstí.


V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

Včera v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

Včera v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

Včera v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

15. ledna 2021 ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

15. ledna 2021 v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

15. ledna 2021 v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

15. ledna 2021 v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

15. ledna 2021 v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

15. ledna 2021 v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

14. ledna 2021 ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru