Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení
Jednací sál zastupitelstva je od loňska vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují. Foto: archiv

Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení

Již pětadvacáté zasedání pražských zastupitelů se zítra v budově magistrátu na Mariánském náměstí opět uskuteční v upraveném režimu, aby byla dodržena platná mimořádná opatření.

Zasedání se koná od 8:30 hodin ve velkém jednacím sále budovy a je veřejné. Magistrát však dnes doporučil využít ke sledování jednání on-line přenos. Kdo chce i přes to osobně dorazit, úřad mu doporučil, aby nejprve absolvoval antigenní testy na covid-19.

Stejně jako při minulých zasedáních bude možná přítomnost veřejnosti jen na galerii jednacího sálu. Při příchodu do budovy je nutná dezinfekce rukou a po celou dobu jednání není možné až na výjimky sejmout ochranu dýchacích cest.

Pro zajištění dostatečných rozestupů bude omezena kapacita sezení na galerii tak, že bude možné využít pouze židle ob sedadlo. Kapacita se tak sníží maximálně na 25 lidí. Taktéž nebude veřejnosti umožněno při výstupech dotýkat se připraveného mikrofonu. Obdobná pravidla platí i pro přítomné novináře.

Všichni přítomní zaměstnanci magistrátu již musí být na základě vládních nařízení testováni na koronavirus, u zastupitelů je absolvování testu důrazně doporučeno. Testování v budovách magistrátu je po předchozí rezervaci k dispozici celý týden.

„Zastupitelé budou mít příležitost k otestování i zítra ráno přímo na Nové radnici před začátkem jednání. Jednací sál zastupitelstva je od loňska navíc vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„V zájmu co největší ochrany zdraví žádáme veřejnost i novináře, aby využili možnosti sledovat jednání on-line,“ dodal.

Program 25. zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy je k dispozici zde, přímý přenos ze zasedání bude možné sledovat od 8:30 hodin zde.


Autor: puc

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Portlík: Praha 9 je pro rozvoj trolejbusových linek

11. ledna 2022 v 18:20

Pražský dopravní podnik včera v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice potrvají 10 měsíců, uvedení linky 58 do zkušebního provozu se předpokládá v průběhu letošního...

Další články
Nahoru