Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení
Jednací sál zastupitelstva je od loňska vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují. Foto: archiv

Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení

Již pětadvacáté zasedání pražských zastupitelů se zítra v budově magistrátu na Mariánském náměstí opět uskuteční v upraveném režimu, aby byla dodržena platná mimořádná opatření.

Zasedání se koná od 8:30 hodin ve velkém jednacím sále budovy a je veřejné. Magistrát však dnes doporučil využít ke sledování jednání on-line přenos. Kdo chce i přes to osobně dorazit, úřad mu doporučil, aby nejprve absolvoval antigenní testy na covid-19.

Stejně jako při minulých zasedáních bude možná přítomnost veřejnosti jen na galerii jednacího sálu. Při příchodu do budovy je nutná dezinfekce rukou a po celou dobu jednání není možné až na výjimky sejmout ochranu dýchacích cest.

Pro zajištění dostatečných rozestupů bude omezena kapacita sezení na galerii tak, že bude možné využít pouze židle ob sedadlo. Kapacita se tak sníží maximálně na 25 lidí. Taktéž nebude veřejnosti umožněno při výstupech dotýkat se připraveného mikrofonu. Obdobná pravidla platí i pro přítomné novináře.

Všichni přítomní zaměstnanci magistrátu již musí být na základě vládních nařízení testováni na koronavirus, u zastupitelů je absolvování testu důrazně doporučeno. Testování v budovách magistrátu je po předchozí rezervaci k dispozici celý týden.

„Zastupitelé budou mít příležitost k otestování i zítra ráno přímo na Nové radnici před začátkem jednání. Jednací sál zastupitelstva je od loňska navíc vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„V zájmu co největší ochrany zdraví žádáme veřejnost i novináře, aby využili možnosti sledovat jednání on-line,“ dodal.

Program 25. zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy je k dispozici zde, přímý přenos ze zasedání bude možné sledovat od 8:30 hodin zde.


Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

Včera v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru