Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení
Jednací sál zastupitelstva je od loňska vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují. Foto: archiv

Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení

Již pětadvacáté zasedání pražských zastupitelů se zítra v budově magistrátu na Mariánském náměstí opět uskuteční v upraveném režimu, aby byla dodržena platná mimořádná opatření.

Zasedání se koná od 8:30 hodin ve velkém jednacím sále budovy a je veřejné. Magistrát však dnes doporučil využít ke sledování jednání on-line přenos. Kdo chce i přes to osobně dorazit, úřad mu doporučil, aby nejprve absolvoval antigenní testy na covid-19.

Stejně jako při minulých zasedáních bude možná přítomnost veřejnosti jen na galerii jednacího sálu. Při příchodu do budovy je nutná dezinfekce rukou a po celou dobu jednání není možné až na výjimky sejmout ochranu dýchacích cest.

Pro zajištění dostatečných rozestupů bude omezena kapacita sezení na galerii tak, že bude možné využít pouze židle ob sedadlo. Kapacita se tak sníží maximálně na 25 lidí. Taktéž nebude veřejnosti umožněno při výstupech dotýkat se připraveného mikrofonu. Obdobná pravidla platí i pro přítomné novináře.

Všichni přítomní zaměstnanci magistrátu již musí být na základě vládních nařízení testováni na koronavirus, u zastupitelů je absolvování testu důrazně doporučeno. Testování v budovách magistrátu je po předchozí rezervaci k dispozici celý týden.

„Zastupitelé budou mít příležitost k otestování i zítra ráno přímo na Nové radnici před začátkem jednání. Jednací sál zastupitelstva je od loňska navíc vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„V zájmu co největší ochrany zdraví žádáme veřejnost i novináře, aby využili možnosti sledovat jednání on-line,“ dodal.

Program 25. zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy je k dispozici zde, přímý přenos ze zasedání bude možné sledovat od 8:30 hodin zde.


Autor: puc

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

16. srpna 2022 v 19:12

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Další články
Nahoru