Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení
Jednací sál zastupitelstva je od loňska vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují. Foto: archiv

Pražští zastupitelé se mohou před čtvrtečním jednáním otestovat na koronavirus, pro veřejnost platí omezení

Již pětadvacáté zasedání pražských zastupitelů se zítra v budově magistrátu na Mariánském náměstí opět uskuteční v upraveném režimu, aby byla dodržena platná mimořádná opatření.

Zasedání se koná od 8:30 hodin ve velkém jednacím sále budovy a je veřejné. Magistrát však dnes doporučil využít ke sledování jednání on-line přenos. Kdo chce i přes to osobně dorazit, úřad mu doporučil, aby nejprve absolvoval antigenní testy na covid-19.

Stejně jako při minulých zasedáních bude možná přítomnost veřejnosti jen na galerii jednacího sálu. Při příchodu do budovy je nutná dezinfekce rukou a po celou dobu jednání není možné až na výjimky sejmout ochranu dýchacích cest.

Pro zajištění dostatečných rozestupů bude omezena kapacita sezení na galerii tak, že bude možné využít pouze židle ob sedadlo. Kapacita se tak sníží maximálně na 25 lidí. Taktéž nebude veřejnosti umožněno při výstupech dotýkat se připraveného mikrofonu. Obdobná pravidla platí i pro přítomné novináře.

Všichni přítomní zaměstnanci magistrátu již musí být na základě vládních nařízení testováni na koronavirus, u zastupitelů je absolvování testu důrazně doporučeno. Testování v budovách magistrátu je po předchozí rezervaci k dispozici celý týden.

„Zastupitelé budou mít příležitost k otestování i zítra ráno přímo na Nové radnici před začátkem jednání. Jednací sál zastupitelstva je od loňska navíc vybaven plexiskly, která od sebe zastupitele oddělují,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„V zájmu co největší ochrany zdraví žádáme veřejnost i novináře, aby využili možnosti sledovat jednání on-line,“ dodal.

Program 25. zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy je k dispozici zde, přímý přenos ze zasedání bude možné sledovat od 8:30 hodin zde.


Autor: puc

Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu

Včera v 08:10

Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu skončilo k pátku 17. září s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném...

Zastupitelstvo Prahy 4 zasedne mimořádně

16. září 2021 ve 23:20

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 17. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Praha pokračuje v očkování lidí bez přístřeší

16. září 2021 v 10:38

Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která...

Ve FTN bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a přes 4000 dětí od 12 let

14. září 2021 v 06:55

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. 

Další články
Nahoru