dnes
Úterý - zatazeno
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou 11. června. Řešit budou nábřeží, vlečku i dopady pandemie
Opozice chce na pražském zastupitelstvu řešit uzavírku části Smetanova nábřeží pro auta. Foto: PP

Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou 11. června. Řešit budou nábřeží, vlečku i dopady pandemie

Pražští zastupitelé se sejdou na mimořádném jednání, které si vyžádala opozice, ve čtvrtek 11. června. Novinářům to včera řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Na programu jednání budou mimo jiné ekonomické dopady pandemie koronaviru, rekonstrukce vlečky v Čakovicích, vznik institutu Kreativní Praha nebo uzavření části Smetanova nábřeží. Opozice žádost o mimořádné jednání vysvětlila tím, že by se podle nich měly dořešit materiály, které se nestihly projednat na řádném květnovém zastupitelstvu.

Rada dnes schválila program navržený opozicí, ale provedla v něm několik drobných úprav. Mezi nimi je přesunutí projednání uzavírky části Smetanova nábřeží z čela na konec programu.

„Podle mne je prioritní řešit záležitosti týkající se ostatních pracovních věcí, jako jsou opatření proti koronaviru nebo dopady rozhodnutí vlády na rozpočet Prahy, která jsou destruktivní," řekl Hřib. O nábřeží jednali zastupitelé dlouhé hodiny na posledním jednání, kdy nakonec přijali usnesení, které na uzavírce nic nezměnilo.

Hřib včera opozici kritizoval. Podle něj se prezentuje jako konstruktivní, ale on to tak nevnímá. „Opozice tady především politikaří a dělá obstrukce," řekl. Vytkl jí, že v minulosti nepodpořila stavbu metra D.

„(Zastupitel a poslanec ANO) Patrik Nacher svým hlasováním (ve Sněmovně) přispěl k tomu, že Praha přijde o 3,2 miliardy korun. Kvůli hlasování pana poslance Patrika Nachera nebude mít Praha ani na metr chodníku a bude muset vyhlásit investiční nouzi," řekl Hřib. Narážel na takzvaný kompenzační bonus, který vláda vyplatí podnikatelům z peněz určených obcím a krajům.

Na květnovém jednání zastupitelé projednali 15 ze 64 navržených bodů. „Hlavní město je po pandemických opatřeních v klinické smrti a vedení Prahy v čele s primátorem tomu jen slepě přihlíží. Není čas na populistické chování, které vidíme od představitelů Pirátů a Prahy Sobě. Praha musí začít fungovat co nejdříve," uvedla minulý týden předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

V Praze vládnoucí koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Pražští zastupitelé se naposledy mimořádně sešli loni v červnu, po čtyřhodinové diskusi však neschválili program.

V předchozím volebním období tehdejší opozice ODS, TOP 09 a Piráti žádala o svolání mimořádného zastupitelstva několikrát, například kvůli dostavbě okruhů nebo kartě Lítačka.


Praha 5 ruší Pohádkový les

26. září 2020 v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

25. září 2020 ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

Další články
Nahoru