Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou 11. června. Řešit budou nábřeží, vlečku i dopady pandemie
Opozice chce na pražském zastupitelstvu řešit uzavírku části Smetanova nábřeží pro auta. Foto: PP

Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou 11. června. Řešit budou nábřeží, vlečku i dopady pandemie

Pražští zastupitelé se sejdou na mimořádném jednání, které si vyžádala opozice, ve čtvrtek 11. června. Novinářům to včera řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Na programu jednání budou mimo jiné ekonomické dopady pandemie koronaviru, rekonstrukce vlečky v Čakovicích, vznik institutu Kreativní Praha nebo uzavření části Smetanova nábřeží. Opozice žádost o mimořádné jednání vysvětlila tím, že by se podle nich měly dořešit materiály, které se nestihly projednat na řádném květnovém zastupitelstvu.

Rada dnes schválila program navržený opozicí, ale provedla v něm několik drobných úprav. Mezi nimi je přesunutí projednání uzavírky části Smetanova nábřeží z čela na konec programu.

„Podle mne je prioritní řešit záležitosti týkající se ostatních pracovních věcí, jako jsou opatření proti koronaviru nebo dopady rozhodnutí vlády na rozpočet Prahy, která jsou destruktivní," řekl Hřib. O nábřeží jednali zastupitelé dlouhé hodiny na posledním jednání, kdy nakonec přijali usnesení, které na uzavírce nic nezměnilo.

Hřib včera opozici kritizoval. Podle něj se prezentuje jako konstruktivní, ale on to tak nevnímá. „Opozice tady především politikaří a dělá obstrukce," řekl. Vytkl jí, že v minulosti nepodpořila stavbu metra D.

„(Zastupitel a poslanec ANO) Patrik Nacher svým hlasováním (ve Sněmovně) přispěl k tomu, že Praha přijde o 3,2 miliardy korun. Kvůli hlasování pana poslance Patrika Nachera nebude mít Praha ani na metr chodníku a bude muset vyhlásit investiční nouzi," řekl Hřib. Narážel na takzvaný kompenzační bonus, který vláda vyplatí podnikatelům z peněz určených obcím a krajům.

Na květnovém jednání zastupitelé projednali 15 ze 64 navržených bodů. „Hlavní město je po pandemických opatřeních v klinické smrti a vedení Prahy v čele s primátorem tomu jen slepě přihlíží. Není čas na populistické chování, které vidíme od představitelů Pirátů a Prahy Sobě. Praha musí začít fungovat co nejdříve," uvedla minulý týden předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

V Praze vládnoucí koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Pražští zastupitelé se naposledy mimořádně sešli loni v červnu, po čtyřhodinové diskusi však neschválili program.

V předchozím volebním období tehdejší opozice ODS, TOP 09 a Piráti žádala o svolání mimořádného zastupitelstva několikrát, například kvůli dostavbě okruhů nebo kartě Lítačka.


Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

Včera v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru