Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou 11. června. Řešit budou nábřeží, vlečku i dopady pandemie
Opozice chce na pražském zastupitelstvu řešit uzavírku části Smetanova nábřeží pro auta. Foto: PP

Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou 11. června. Řešit budou nábřeží, vlečku i dopady pandemie

Pražští zastupitelé se sejdou na mimořádném jednání, které si vyžádala opozice, ve čtvrtek 11. června. Novinářům to včera řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Na programu jednání budou mimo jiné ekonomické dopady pandemie koronaviru, rekonstrukce vlečky v Čakovicích, vznik institutu Kreativní Praha nebo uzavření části Smetanova nábřeží. Opozice žádost o mimořádné jednání vysvětlila tím, že by se podle nich měly dořešit materiály, které se nestihly projednat na řádném květnovém zastupitelstvu.

Rada dnes schválila program navržený opozicí, ale provedla v něm několik drobných úprav. Mezi nimi je přesunutí projednání uzavírky části Smetanova nábřeží z čela na konec programu.

„Podle mne je prioritní řešit záležitosti týkající se ostatních pracovních věcí, jako jsou opatření proti koronaviru nebo dopady rozhodnutí vlády na rozpočet Prahy, která jsou destruktivní," řekl Hřib. O nábřeží jednali zastupitelé dlouhé hodiny na posledním jednání, kdy nakonec přijali usnesení, které na uzavírce nic nezměnilo.

Hřib včera opozici kritizoval. Podle něj se prezentuje jako konstruktivní, ale on to tak nevnímá. „Opozice tady především politikaří a dělá obstrukce," řekl. Vytkl jí, že v minulosti nepodpořila stavbu metra D.

„(Zastupitel a poslanec ANO) Patrik Nacher svým hlasováním (ve Sněmovně) přispěl k tomu, že Praha přijde o 3,2 miliardy korun. Kvůli hlasování pana poslance Patrika Nachera nebude mít Praha ani na metr chodníku a bude muset vyhlásit investiční nouzi," řekl Hřib. Narážel na takzvaný kompenzační bonus, který vláda vyplatí podnikatelům z peněz určených obcím a krajům.

Na květnovém jednání zastupitelé projednali 15 ze 64 navržených bodů. „Hlavní město je po pandemických opatřeních v klinické smrti a vedení Prahy v čele s primátorem tomu jen slepě přihlíží. Není čas na populistické chování, které vidíme od představitelů Pirátů a Prahy Sobě. Praha musí začít fungovat co nejdříve," uvedla minulý týden předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

V Praze vládnoucí koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Pražští zastupitelé se naposledy mimořádně sešli loni v červnu, po čtyřhodinové diskusi však neschválili program.

V předchozím volebním období tehdejší opozice ODS, TOP 09 a Piráti žádala o svolání mimořádného zastupitelstva několikrát, například kvůli dostavbě okruhů nebo kartě Lítačka.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Další články
Nahoru