dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Pražští zastupitelé schválili rozdělení grantů na podporu vzdělávání

Na čtvrtečním zasedání pražští zastupitelé schválili rozdělení grantů v rámci celoměstských programů podpory vzdělávání. Z bezmála 18,5 milionu korun, které jsou na podporu projektů rozdělených do celkem čtyř dílčích programů vyčleněny, podpoří hlavní město například inkluzi, praktickou výuku finanční gramotnosti či integraci trojrozměrného tisku do výuky.

Hlavní město schválenými granty podpoří celou řadu zajímavých projektů. V prvním celoměstském programu, který je zaměřen zejména na rozvoj vzdělanosti a zvyšování kvalifikace pedagogů, získá například pražské gymnázium Na vítězné pláni v Praze 4 třicet tisíc korun na výuku finanční gramotnosti.

Sto tisíci korunami zastupitelé rovněž podpořili vytvoření materiálů, které pomohou zakomponovat moderní technologii trojrozměrného tisku do výuky počítačové grafiky, reklamy a designu na Vyšší odborné škole a Střední škole slaboproudé elektrotechniky v Praze 9.

V druhém celoměstském programu, který je zaměřen na podporu nadaných dětí, žáků a studentů, podpořili pražští zastupitelé celou řadu soutěží a odborných konferencí.

Třetí celoměstský program je zaměřen na výuku rodilých mluvčích, zahraniční studijní pobyty a praxe či například prezentaci práce základních uměleckých škol za hranicemi České republiky.

Ve čtvrtém celoměstském programu pražští zastupitelé podpořili rozvoj vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru