dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražští zastupitelé perlili: usínání, děkování za sušenky, problémy se žaludkem, ideologické sliny a zastupitel odmítající, že vypadá jako žena
Jednání pražského zastupitelstva. Ilustrační foto: archiv

Pražští zastupitelé perlili: usínání, děkování za sušenky, problémy se žaludkem, ideologické sliny a zastupitel odmítající, že vypadá jako žena

Zastupitelstvo hlavního města Prahy nebude mít v říjnu jednání. Volení zástupci Prahy se v sídle magistrátu na Mariánském náměstí sejdou až 7. listopadu. Jejich zasedání před dvěma týdny, asi aby si politici „napracovali“ na tento měsíc, trvalo patnáct hodin a skončilo až čtvrt hodiny po půlnoci. Čím byla pozdější hodina, únava zastupitelů se zvětšovala a jejich výroky dokázaly přítomné pobavit, případně i urazit. Pojďte si připomenout některé perličky, které vyšly z úst pražských zastupitelů na jejich posledním jednání. Jednotlivé vybrané výroky na sebe ve většině případů nenevazovaly, ale pohromadě jim to docela sluší.

Josef Nosek (zastupitel ODS): Bylo mi řečeno, že i vypadám jako paní Šenarová (předsedkyně občanského sdružení Za naší budoucnost, pozn. red.). Za to se omlouvám. Můj neformální oblek pochází z toho, že jsem po ránu měl drobnou autonehodu a už jsem se nestihl převléknout

Zastupitelka Aleksandra Udženija (zastupitelka ODS): Toto je opravdu krásná komedie. Nikdo mě tady nemůže nařknout, že tady teď děláme nějakou předvolební kampaň, protože už je taková pozdní hodina, že tady nikdo není ani z tisku, ani skoro z občanů, takže to, co tady říkám, myslím opravdu vážně.To, že tady máme napsáno paní Vorlíčková, zato se nám objevil pan kolega Vávra. Někdo řekl, že pan Nosek vypadá jako paní Šenarová. Musím říct, že pan Vávra nevypadá jako paní Vorlíčková.

1. náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09): Jenom bych chtěl uklidnit paní zastupitelku Udženiji, že skutečně nejsem Vorlíčková, ale jak jste si již mohli všimnout v některých předchozích okamžicích, nemáme tady žádnou koalici.

Josef Nosek (zastupitel ODS): Přátelé, tady jsou dvě věci. Jedna je politická příslušnost. To, že vás nemám rád, protože jste mě vyhodili.

Zastupitel Ivan Kabický (ODS): Chtěl bych veřejně poděkovat panu Maříkovi za sušenky, protože to bylo nejmilejší v dnešním jednání zastupitelstva.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09): Teď mě napadá: proč jsou naše lístky zelené?

Zastupitel Lukáš Kaucký (ČSSD): Bohužel nebudu tak květnatý, jako můj předřečník. Nicméně musím se přiznat, že mě rovněž chytlo u srdíčka a musel jsem potlačit slzu v oku při opravdu dojemném vystoupení kolegyně Semelové. Takový vrchol pokrytectví takhle pozdě večer, to je možná na žaludek trochu moc.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09): Je vidět, že jsme přešvihli určitý čas, kdy jsme usínali, a začínáme se probouzet, což je nebezpečný jev.

Zastupitel Petr Dolínek (ČSSD): Nemůžu si odpustit v závěrečném slovu, že tu legraci o architektuře si začala paní zastupitelka Semelová, ne ostatní zastupitelé. Vždy, když vyrážím z Florence a jedu na Jarov a jedu Žižkovem a dívám se na krásné výsledky komunistické urbanistické a architektonické práce, tak je to vždycky krásná vzpomínka, jaký jsme mohli mít Žižkov a jaký nám ho tam nechali.

Zastupitel Lubomír Ledl (KSČM): Myslím si, že bychom se měli bavit věcně a nechat si to kapání ideologických slin z úst.

Petr Hána (ODS): Kolegové, když se podíváte na obrazovku, tak mě uvidíte, to jsem já, prosím. Je mi 58 let, v zastupitelstvu sedím první volební období, přesto patřím mezi nejlepší členy zastupitelstva.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09): Petr Hána patří mezi nejlepších 63 členů zastupitelstva.

Zastupitelka Marta Semelová (KSČM): Samozřejmě i ostatní ženy jsou tady krásné.

Zastupitel Jiří Liška (TOP 09): Rozdíl je akorát v tom, že tehdejší developeři byli kultivovanější. Problém není ani tak v developerech, jako v architektech. My bohužel, a zase je to práce komunistického školství, nemáme kvalitní architekty a staví to, co tady staví. Odporné škatule bolševického střihu. Zvulgarizovaný Corvisier, a to, co tam chystají, ten Květinový dům, to je zase zvulgarizovaný Tančící dům. Já tomu říkám Lenin v nudlích.

Zastupitelka Marta Semelová (KSČM): Je mi líto, že kolegu Kauckého tady dnes večer dojímám, ale k tomu se nemíním dál vyjadřovat. Co se týká pana Lišky, já bych ho požádala, aby mě laskavě přestal okřikovat, jestli mám nebo nemám být zticha. Jsem zvolená zastupitelkou hl. města stejně jako vy ostatní kolegové. Spíš bych mu doporučila, aby si sundal ideologické klapky z očí a začal vnímat realitu a vnímat to, co Pražané tady chtějí.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru