Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražští zastupitelé se víc než pět hodin hádali o programu jednání
Jednání pražského zastupitelstva. Foto: puc

Pražští zastupitelé se víc než pět hodin hádali o programu jednání

Pražští zastupitelé více než pět hodin diskutovali o programu dnešního jednání. Na prvním letošním zasedání se sešli v 08:30 a program schválili před 14:00. V diskusi se přeli nejen o návrhy nově zařazovaných bodů, ale při debatě došlo také na osobní invektivy nebo připomínání minulosti politických stran. Mezi nejčastějšími tématy diskuse byla výstavba u koupaliště Džbán nebo IT zakázky.

Na program nakonec oproti návrhu předloženého radními zařadili ještě dalších sedm materiálů, například dokument týkající se zákazu provozu fiakrů nebo projekt milostivého léta, ve kterém se lidé mohou zbavit exekucí.

V programu zůstaly původně navržené materiály, mezi nimi například metodika příspěvků developerů na veřejnou infrastrukturu, strategie Prahy pro přechod na cirkulární ekonomiku nebo koncepce integrace cizinců.

Zastupitelé dostali na stůl také petice proti změně územního plánu Nákladového nádraží Žižkov a za zachování vizuálního stylu PID.

Zastupitelé nediskutovali pouze o zařazení nových bodů do programu. Často se v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva pouštěli třeba do diskuse o jednotlivých tématech, což při jednání o programu nelze, a rovněž překračovali danou lhůtu tří minut.

Mezi diskutovanými tématy byly například zakázky v IT. Opozice vytýkala primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), který má IT na starosti, že nebyly uskutečněny podle pravidel. Hřib obvinění, že zakázky byly nezákonně rozděleny, odmítl.

Dalším tématem, kterým se zastupitelé dlouze zabývali, byla možná zástavba u koupaliště Džbán v Praze 6. Prosazuje ji majitel pozemku, firma Molepo, která zároveň uvedla, že letos místní koupaliště neotevře.

Někteří členové zastupitelstva to nazvali vydíráním. Zástupci koalice zároveň vytýkali občanským demokratům, že jedním z majitelů firmy je politik ODS Vladimír Schmalz.

Zastupitelé se nevyhnuli ani osobním invektivám a zároveň si vzájemně vytýkali, co která strana kdy udělala špatně. Hřib nebo lídr Prahy Sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský vytkli ODS kroky z minulosti, a to i z 90. let.

Zástupci ODS se proti tomu ohradili, a naopak kritizovali kroky a práci současného vedení města. Vzájemně se obviňovali rovněž z neslušného jednání či lží.


Autor: ČTK

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru