Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražští zastupitelé se víc než pět hodin hádali o programu jednání
Jednání pražského zastupitelstva. Foto: puc

Pražští zastupitelé se víc než pět hodin hádali o programu jednání

Pražští zastupitelé více než pět hodin diskutovali o programu dnešního jednání. Na prvním letošním zasedání se sešli v 08:30 a program schválili před 14:00. V diskusi se přeli nejen o návrhy nově zařazovaných bodů, ale při debatě došlo také na osobní invektivy nebo připomínání minulosti politických stran. Mezi nejčastějšími tématy diskuse byla výstavba u koupaliště Džbán nebo IT zakázky.

Na program nakonec oproti návrhu předloženého radními zařadili ještě dalších sedm materiálů, například dokument týkající se zákazu provozu fiakrů nebo projekt milostivého léta, ve kterém se lidé mohou zbavit exekucí.

V programu zůstaly původně navržené materiály, mezi nimi například metodika příspěvků developerů na veřejnou infrastrukturu, strategie Prahy pro přechod na cirkulární ekonomiku nebo koncepce integrace cizinců.

Zastupitelé dostali na stůl také petice proti změně územního plánu Nákladového nádraží Žižkov a za zachování vizuálního stylu PID.

Zastupitelé nediskutovali pouze o zařazení nových bodů do programu. Často se v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva pouštěli třeba do diskuse o jednotlivých tématech, což při jednání o programu nelze, a rovněž překračovali danou lhůtu tří minut.

Mezi diskutovanými tématy byly například zakázky v IT. Opozice vytýkala primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), který má IT na starosti, že nebyly uskutečněny podle pravidel. Hřib obvinění, že zakázky byly nezákonně rozděleny, odmítl.

Dalším tématem, kterým se zastupitelé dlouze zabývali, byla možná zástavba u koupaliště Džbán v Praze 6. Prosazuje ji majitel pozemku, firma Molepo, která zároveň uvedla, že letos místní koupaliště neotevře.

Někteří členové zastupitelstva to nazvali vydíráním. Zástupci koalice zároveň vytýkali občanským demokratům, že jedním z majitelů firmy je politik ODS Vladimír Schmalz.

Zastupitelé se nevyhnuli ani osobním invektivám a zároveň si vzájemně vytýkali, co která strana kdy udělala špatně. Hřib nebo lídr Prahy Sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský vytkli ODS kroky z minulosti, a to i z 90. let.

Zástupci ODS se proti tomu ohradili, a naopak kritizovali kroky a práci současného vedení města. Vzájemně se obviňovali rovněž z neslušného jednání či lží.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru