Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští zastupitelé se víc než pět hodin hádali o programu jednání
Jednání pražského zastupitelstva. Foto: puc

Pražští zastupitelé se víc než pět hodin hádali o programu jednání

Pražští zastupitelé více než pět hodin diskutovali o programu dnešního jednání. Na prvním letošním zasedání se sešli v 08:30 a program schválili před 14:00. V diskusi se přeli nejen o návrhy nově zařazovaných bodů, ale při debatě došlo také na osobní invektivy nebo připomínání minulosti politických stran. Mezi nejčastějšími tématy diskuse byla výstavba u koupaliště Džbán nebo IT zakázky.

Na program nakonec oproti návrhu předloženého radními zařadili ještě dalších sedm materiálů, například dokument týkající se zákazu provozu fiakrů nebo projekt milostivého léta, ve kterém se lidé mohou zbavit exekucí.

V programu zůstaly původně navržené materiály, mezi nimi například metodika příspěvků developerů na veřejnou infrastrukturu, strategie Prahy pro přechod na cirkulární ekonomiku nebo koncepce integrace cizinců.

Zastupitelé dostali na stůl také petice proti změně územního plánu Nákladového nádraží Žižkov a za zachování vizuálního stylu PID.

Zastupitelé nediskutovali pouze o zařazení nových bodů do programu. Často se v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva pouštěli třeba do diskuse o jednotlivých tématech, což při jednání o programu nelze, a rovněž překračovali danou lhůtu tří minut.

Mezi diskutovanými tématy byly například zakázky v IT. Opozice vytýkala primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), který má IT na starosti, že nebyly uskutečněny podle pravidel. Hřib obvinění, že zakázky byly nezákonně rozděleny, odmítl.

Dalším tématem, kterým se zastupitelé dlouze zabývali, byla možná zástavba u koupaliště Džbán v Praze 6. Prosazuje ji majitel pozemku, firma Molepo, která zároveň uvedla, že letos místní koupaliště neotevře.

Někteří členové zastupitelstva to nazvali vydíráním. Zástupci koalice zároveň vytýkali občanským demokratům, že jedním z majitelů firmy je politik ODS Vladimír Schmalz.

Zastupitelé se nevyhnuli ani osobním invektivám a zároveň si vzájemně vytýkali, co která strana kdy udělala špatně. Hřib nebo lídr Prahy Sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský vytkli ODS kroky z minulosti, a to i z 90. let.

Zástupci ODS se proti tomu ohradili, a naopak kritizovali kroky a práci současného vedení města. Vzájemně se obviňovali rovněž z neslušného jednání či lží.


Autor: ČTK

Zastupitelka Prahy 4 Sýkorová složila zastupitelský mandát, přestěhovala se

25. května 2024 v 18:11

Zastupitelka Prahy 4 Vladimíra Sýkorová (Piráti) složila zastupitelský mandát. Své rozhodnutí sdělila v pátek na mimořádném jednání zastupitelstva. Důvodem je změna trvalého bydliště, nebydlí už ve čtvrté městské části. Na její místo nastoupí náhradník za Piráty, kterým je Helena Buchtová. Podle...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkel

24. května 2024 v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkel (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru