dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražští zastupitelé dali zelenou výstavbě na Klamovce, i přes protesty místních
Jednací sál pražského zastupitelstva. Ilustrační foto: archiv

Pražští zastupitelé dali zelenou výstavbě na Klamovce, i přes protesty místních

Zastupitelé hl. m. Prahy dnes schválili vydání změny územního plánu, na základě které by v blízkosti historického parku Klamovka v Košířích „vyrostl“ obytný komplex s devíti 4 až 7 patrovými bytovými domy s celkem 150 byty.

Jedná se o projekt investora Metrostav Delta, s.r.o. ve východní části parku Klamovka. Podle územního plánu byla lokalita určena pro veřejné vybavení a sport.

Na minulém jednání zastupitelé návrh stáhli s tím, že počkají na právní podklady. Podrobnosti o tom čtěte zde: Na Klamovce se bytový komplex zatím stavět nebude

Proti změně se vyslovil například zástupce nespokojených občanů z Klamovky Ilja Mráček. Podle něj je už nyní kolem Plzeňské ulice špatný vzduch.

Problém měl navíc i s tím, že na CD, které bylo přidáno k materiálu, byla ještě jedna změna územního plánu – lokalita, určená veřejně prospěšné stavbě škole se má změnit na obytnou plochu. Většina zastupitelů, především z TOP 09 a ČSSD, i přes tyto námitky návrh schválila.

Východní část parku Klamovka, kde změna územního plánu umožní výškovou zástavbu této části

park-klamovka-vystavba-hrozici-nahled


Autor: Anna Skálová

Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Další články
Nahoru