dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražští záchranáři zasahovali o prázdninách u čtyř desítek popálených a opařených dětí
Pražská záchranka. Ilustrační foto: Marián Birošík / Wikimedia Commons

Pražští záchranáři zasahovali o prázdninách u čtyř desítek popálených a opařených dětí

Počty popálených a opařených dětí, u kterých zasahují pražští záchranáři, se každoročně zvyšují. Velkým nebezpečím jsou horké nápoje a jídla i oblíbené letní grilování. Během právě skončených prázdnin evidovali pražští záchranáři 42 těchto pacientů, to je o čtyři popálené děti více než v předchozím roce.

K posledním případům došlo o uplynulém  víkendu, kdy byly posádky přivolány ke dvěma opařeným chlapečkům narozeným v loňském roce.

Do péče specialistů popáleninového centra vinohradské nemocnice byl letecky transportován malý pacient ze Slaného s opařeninami kávou na deseti procentech těla.

„Ke druhému pacientovi vyjížděl lékař a posádka rychlé zdravotnické pomoci na Černý Most, opařeniny na dvaceti procentech těla mu způsobil horký olej z fritovacího hrnce, který na sebe převrhl,“ sdělila mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

Na popáleninové centrum vinohradské nemocnice nedávno transportovala posádka letecké zdravotnické záchranné služby z Prahy-Ruzyně batole, které se opařilo horkou vodou na deseti procentech těla.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru