Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při očekávaném podzimním nárůstu chřipkových onemocnění.

„Děláme vše pro to, abychom ochránili naše lidi a zajistili na území hlavního města poskytování péče pacientům bez omezení. Vedle zavedené distribuce ochranných pomůcek chceme nyní na podzim předejít očkováním i chřipkovým onemocněním zaměstnanců. Bude důležité, abychom minimalizovali riziko přenosu chřipkové nákazy v rámci záchranné služby, sám jsem se proto nechal očkovat mezi prvními,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Pražská záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o očkování projevili zájem, a to jak pro zdravotníky, tak administrativní pracovníky. Očkování proběhne z důvodu zamezení šíření covid-19 v několika etapách. Své kolegyně a kolegy očkují přímo lékaři zdravotnické záchranné služby, aniž by museli navštívit ordinace praktických lékařů.

Počet výjezdů záchranářských a lékařských posádek se v Praze pohybuje v posledních týdnech okolo 350 za den, tedy na horní hranici dlouhodobého průměru. Posádky denně poskytují péči přibližně 30 pacientům s onemocněním covid-19.

„Naši zdravotníci zasahují od jara ve zvýšeném stupni ochrany za použití respirátorů nebo celoobličejových masek s dýchacími filtry, případně i v celotělových ochranných oblecích. Je to pro ně velmi náročné a vyžaduje to velké nasazení, ale díky tomu nemáme případ, kdy by se náš zaměstnanec nakazil nemocí covid-19 od pacienta,“ uvádí Petr Kolouch. Dodává, že záchranná služba přijala v posledních týdnech i zvýšená bezpečnostní opatření na všech pracovištích a výjezdových základnách, aby omezila riziko šíření nemoci mezi zaměstnanci.

Díky bezpečnostním opatřením a preventivním karanténám jsou nyní novým typem koronaviru nakaženy pouze jednotky zdravotníků ZZS HMP a záchranka poskytuje péči pacientům bez omezení.


Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Severní stezka – Českem od západu k východu. Nová kniha cestovatele Jana Hocka

22. března 2021 v 15:19

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí.

Lidé se oblečou do fialové, podpoří pacienty s epilepsií

22. března 2021 v 11:28

Někteří lidé s onemocněním epilepsií bojují s izolací a samotou – upozorňuje na to mezinárodní akce tzv. Purple day, která každoročně připadá na 26. března. Každý, kdo chce pacienty s epilepsií podpořit, si proto v tento den zvolí oblečení ve fialové barvě. Letošní akce zdůrazňuje také to, že...

Další články
Nahoru