Dnes Středa - oblacno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při očekávaném podzimním nárůstu chřipkových onemocnění.

„Děláme vše pro to, abychom ochránili naše lidi a zajistili na území hlavního města poskytování péče pacientům bez omezení. Vedle zavedené distribuce ochranných pomůcek chceme nyní na podzim předejít očkováním i chřipkovým onemocněním zaměstnanců. Bude důležité, abychom minimalizovali riziko přenosu chřipkové nákazy v rámci záchranné služby, sám jsem se proto nechal očkovat mezi prvními,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Pražská záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o očkování projevili zájem, a to jak pro zdravotníky, tak administrativní pracovníky. Očkování proběhne z důvodu zamezení šíření covid-19 v několika etapách. Své kolegyně a kolegy očkují přímo lékaři zdravotnické záchranné služby, aniž by museli navštívit ordinace praktických lékařů.

Počet výjezdů záchranářských a lékařských posádek se v Praze pohybuje v posledních týdnech okolo 350 za den, tedy na horní hranici dlouhodobého průměru. Posádky denně poskytují péči přibližně 30 pacientům s onemocněním covid-19.

„Naši zdravotníci zasahují od jara ve zvýšeném stupni ochrany za použití respirátorů nebo celoobličejových masek s dýchacími filtry, případně i v celotělových ochranných oblecích. Je to pro ně velmi náročné a vyžaduje to velké nasazení, ale díky tomu nemáme případ, kdy by se náš zaměstnanec nakazil nemocí covid-19 od pacienta,“ uvádí Petr Kolouch. Dodává, že záchranná služba přijala v posledních týdnech i zvýšená bezpečnostní opatření na všech pracovištích a výjezdových základnách, aby omezila riziko šíření nemoci mezi zaměstnanci.

Díky bezpečnostním opatřením a preventivním karanténám jsou nyní novým typem koronaviru nakaženy pouze jednotky zdravotníků ZZS HMP a záchranka poskytuje péči pacientům bez omezení.


Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru