Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražští záchranáři ošetřili na Břeclavsku v týdnu po tornádu 419 lidí
Pražští záchranáři pomáhají na Moravě. Foto ZZSHMP

Pražští záchranáři ošetřili na Břeclavsku v týdnu po tornádu 419 lidí

Pražští záchranáři v týdnu po bouřích a tornádu ošetřili v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku 419 pacientů. Nejvíce pomáhali lidem s úrazy z úklidových prací a s problémy způsobenými chybějícími léky. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Desítka pražských záchranářů v Moravské Nové Vsi pomáhala s kamionem pro hromadná neštěstí Golem, včera z obce odjeli.

Zdravotničtí záchranáři z Prahy vyrazili do postižené oblasti v noci na pátek, bouře s krupobitím a tornádem zasáhly Břeclavsko a Hodonínsko ve čtvrtek večer. Vyžádaly si šest obětí, zranění desítek lidí a poničily 1200 domů.

V Moravské Nové Vsi vznikne po odjezdu pražských záchranářů náhradní stanoviště, v němž se zdravotníci postarají o případné další zraněné, uvedla ve čtvrtek mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Ze 419 ošetřených jen nízké desítky skončily v nemocnici, řekla Poštová. „Valnou většinu případů dokázali záchranáři vyřešit na místě," doplnila. Nejčastější podle ní byly úrazy spojené s úklidem a likvidací následků bouřek a tornáda. „Nejrůznější pády, zapíchnuté hřebíky," uvedla.

Často se záchranáři v Moravské Nové Vsi starali také o lidi s problémy interního charakteru nebo bolestmi. „Velkou měrou to bylo způsobeno tím, že přišli o své léky a nemohli se k nim dostat," řekla Poštová. Výjimkou podle ní nebyly ani nevolnosti z horkého počasí během prvních dnů úklidových prací. „Přehřátí a bolesti hlavy,“ jmenovala mluvčí.

Záchranářské stanoviště vzniklo také v Mikulčicích pro oblast Hodonínska. Působí zde velkokapacitní vozidlo Atego jihomoravských záchranářů, do dneška tam byl také trauma tým z Fakultní nemocnice Brno.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru