dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C

Pražští vězni pracují v třídících centrech papíru

Společnost Pražské služby odstartovala ve spolupráci s Vězeňskou službou a Ministerstvem spravedlnosti projekt zaměstnávání odsouzených. V současné chvíli pracuje ve speciálním režimu ve dvou třídicích centrech papíru sedmnáct odsouzených, ale jejich počet by se měl postupně zvyšovat.

Do projektu byli zařazeni odsouzení z pražských věznic na Pankráci a v Ruzyni. Záměrem je řešit nedostatek kapacit u profesí s nízkou kvalifikací, kde v současné době ani pracovní agentury nestíhají pokrývat požadavky v plném rozsahu.

Navíc je tato forma zaměstnávání ekonomicky výhodná. V neposlední řadě je to možnost, jak pomoci vězňům prohlubovat pracovní návyky a připravovat je tak na propuštění.

„K dnešnímu dni u nás působí pět odsouzených z pankrácké věznice, kteří pracují na ranní směně na třídicí lince papíru ve Vysočanech. Dvanáct odsouzených z Ruzyně je pak rozděleno na ranní a odpolední směnu na třídicí lince v Chrašťanech,“ uvedl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Společnosti zajištuje dopravu na pracoviště a zpět, odsouzeným poskytla i základní pracovní pomůcky. Navíc byl odsouzeným vyčleněn speciální oddělený prostor, kde se mohou převléknout nebo strávit obědovou přestávku.

„Všichni naši zaměstnanci plně respektují podmínky spolupráce s novými kolegy a podepsali poučení, jak se chovat. Například není povoleno bavit se o jiných než pracovních záležitostech či předávat si věci, které nesouvisí s výkonem práce,“ dodal mluvčí.

Nyní čeká na posudky o způsobilosti práce v Pražských službách další desítka odsouzených. Uvažuje se až o padesátce takto pracujících osob a to nejen v třídících centrech papíru.


Další krátké zprávy
Nahoru