dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská politika

Pražští Ukrajinci pořádají sbírky léků a peněz

Kvůli aktuální dramatické situaci na Ukrajině se dnes vpodvečer sejdou Ukrajinci žijící v Praze před kostelem sv. Klimenta v centru Prahy. Na setkání se zvou přes sociální sítě. Na pomoc demonstrantům v Kyjevě pořádají například sbírku léků, vybírají mezi sebou také finanční pomoc.

ČTK to dnes řekli zástupci ukrajinských iniciativ. Úterní a noční střety mezi policií a demonstranty si vyžádaly více než 20 mrtvých a stovky vážně zraněných.

Další akce se má uskutečnit ve čtvrtek na Václavském náměstí. Pořádají zároveň sbírky především léků, které se nedostávají dobrovolným lékařům pomáhajícím demonstrantům v Kyjevě.

Z Česka odjely v uplynulých dnech a týdnech podpořit demonstranty desítky Ukrajinců. Mnoho dalších se prý vydalo domů, aby ve vypjaté situaci podpořili své rodiny.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru