Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 21°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští symfonikové zahrají ve Valdštejnské zahradě
30 srpen
Koncerty
O koncerty ve Valdštejnské zahradě bývá velký zájem. Foto: Petr Dyrc

Pražští symfonikové zahrají ve Valdštejnské zahradě

30. 8. 2023
Ve středu 30. srpna od 17 hodin se ve Valdštejnské zahradě rozezní zvuk Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Pod taktovkou dirigenta Jana Kučery zahrají Pražští symfonikové Smetanovu Vltavu i filmovou hudbu. Speciálním hostem bude mladý český tenorista Daniel Matoušek, který zazpívá slavné neapolské písně. Vstup je zdarma. 

Koncert se koná ve spolupráci se Senátem Parlamentu České republiky a pod záštitou 1. místopředsedy Jiřího Drahoše (za STAN). „Těší mě, že Senát pokračuje v tradici pořádání koncertů ve Valdštejnské zahradě a velmi rád jsem opět přijal záštitu nad vystoupením Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Barokní Sala terrena je unikátním jevištěm, což každý rok oceňují stovky návštěvníků napříč generacemi. Nepochybuji o tom, že se i letošní koncert Pražských symfoniků bude těšit velkému zájmu posluchačů,“ uvedl Jiří Drahoš.

Kromě Smetanovy Vltavy se posluchači mohou těšit na předehru k opeře Síla osudu Giuseppe Verdiho a hudbu z filmů Gladiátor či Lawrence z Arábie. Daniel Matoušek se publiku představí výběrem písní ze svého připravovaného debutového alba Voglio Vivere Cosi. Jeho talent je výjimečný a neprojevuje se jen ve zpěvu; tenorista k písním sám zkomponoval překrásné aranže pro symfonický orchestr.

Toto všem volně přístupné rozloučení s létem tradičně předchází začátku sezóny FOK, která bude letos zahájena 13. a 14. září koncertem se světoznámým houslistou Maximem Vengerovem a šéfdirigentem orchestru Tomášem Braunerem.

89. koncertní sezóna FOK se nese v duchu předzvěsti velkého jubilea orchestru, proto nejen začíná, ale mimořádně i končí koncertem pod širým nebem. K tradiční Valdštejnské zahradě přibylo též volně přístupné provedení Smetanovy Mé vlasti ve Vyšehradských sadech, na které se posluchači mohou těšit v červnu 2024. Předesílané jubileum Pražských symfoniků se zde potká s další událostí hodnou oslavy, a sice dvoustými narozeninami Bedřicha Smetany.

Program FOK VE VALDŠTEJNSKÉ ZAHRADĚ 30. srpna od 17 hodin

BEDŘICH SMETANA Vltava
GIUSEPPE VERDI Předehra k opeře Síla osudu
NEAPOLSKÉ PÍSNĚ
FILMOVÁ HUDBA Gladiátor, Lawrence z Arábie

Daniel MATOUŠEK | tenor
SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
Jan KUČERA | dirigent


Autor: puc

Na vysočanské radnici uslyšíte Barokní perly

16. května 2024 v 10:26

Cyklus komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 pokračuje 23. května od 19 hodin. Kvarteto Musica Affecta představí Barokní perly.

Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open

15. května 2024 v 08:44

Příští týden naplno vypukne celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open, který pod heslem ZUŠlechťujeme uměním nabídne od 23. května do 9. června 600 akcí. ZUŠ Open je v počtu účinkujících i rozsahem programu bezesporu největší kulturní událostí v České republice. ZUŠky vedle...

Praha 9: Hudba v kostele sv. Václava

14. května 2024 v 10:31

Koncert P. Jaroslava Konečného a pěveckého sboru Diphtheria nazvaný Per musiciam orantem ad Deum! se koná v pátek 24. května od 19 hodin ve farním kostele sv. Václava na Proseku.

Brucknerova Třetí symfonie živě z Berlínské filharmonie

12. května 2024 v 07:55

Pražský Goethe-Institut poprvé nabídne živý přenos z Berlínské filharmonie: 18. května od 19 hodin si v sále institutu bude možné poslechnout Brucknerovu Třetí symfonii, a to v její původní podobě z roku 1873. Za pultem Berlínských filharmoniků bude stát François-Xavier Roth....

Ve Státní opeře se v podání Baletu Národního divadla představí Coppélia

12. května 2024 v 07:03

V průběhu sto padesáti čtyř let od své premiéry v Paříži v roce 1870 procestoval balet Coppélia snad všechny země světa. Ve Státní opeře v Praze, v podání Baletu Národního divadla, bude od 16. května 2024 inscenován v choreografické verzi Ronalda Hynda, která byla poprvé uvedena v roce...

Recitál Terezy Horákové v hostivařském kostele

10. května 2024 ve 20:36

V sobotu 25. května se můžete těšit na houslový recitál Terezy Horákové v hostivařském kostele. Začíná v 18 hodin.

Tóny Vinohrad 2024 v květnu

9. května 2024 v 18:49

Praha 2 pořádá další, již dvanáctý cyklus koncertů krásné hudby v prostorách Gröbeho vily v Havlíčkových sadech. Koncert začíná v 18 hodin a vstupenky koupíte v prodejní síti GoOut.

FOK na Vyšehradě: Narozeninový open air koncert zdarma

9. května 2024 ve 13:54

Poprvé ve svých dějinách se FOK přenese z Obecního domu do Vyšehradských sadů. Letos slaví Bedřich Smetana 200 let a Pražští symfonikové se blíží k 90. narozeninám. Vstup je volný.

ZRUŠENO: Koncert na Nuselské radnici

9. května 2024 v 09:35

Poslední z jarních koncertů, které pořádá radnice Prahy 4, se koná ve čtvrtek 23. května.

Květnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

8. května 2024 v 08:39

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory radnice Prahy 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici v Praze 1 – Malé Straně v pondělí...

Prosecká zastaveníčka se vrací do Parku Přátelství

3. května 2024 v 16:34

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncerty se budou konat od května do září vždy v úterý, začnou v 18 hodin a jsou zdarma.

Circus Brothers v Praze 15

2. května 2024 ve 14:33

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

United Islands of Prague 2024

1. května 2024 v 09:25

Festival United Islands of Prague se letos koná po jednadvacáté. Opět se můžete těšit na hudební objevy z České republiky, i ze zahraničí od 1. do 4. května nejen na pražských ostrovech.

Ave Maria v kostele sv. Jana na Skalce

1. května 2024 v 08:09

V kostele sv. Jana na Skalce uslyšíte v rámci cyklu Ave Maria v neděli 5. května známá klasická díla. Během hodinového koncertu se vystřídají 3 sólistky skupiny Canta v doprovodu klavíristy a varhaníka Simona Yakimova.

Další články
Nahoru