Dnes Středa - oblacno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Středa 20. 10. 2021
Svátek má Vendelín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Lifestyle / Zdraví

Pražští studenti zvítězili ve dvou mezinárodních soutěžích

Studenti pražských středních škol zvítězili ve dvou prestižních mezinárodních soutěžích, Young Artists and Authors Showcase a 2021 Youth Leadership Summit. 

Do soutěže Young Artists and Authors Showcase se zapojilo pět pražských SŠ a ZUŠ. První místo v kategorii Hudba a finanční ocenění získal žák ZUŠ Vadima Petrova, Martin Macoun se skladbou „Vltava“ v rockovém pojetí.  

První místo v kategorii Fotka a finanční ocenění získal kolektiv autorů VOŠG a SPGŠ Hellichova – Lukáš Masák, Eduard Babák, Adam Kácha, Jakub Kamínek, Lukáš Skála se svou inscenovanou fotografií „Vor“ odkazující na obraz Vor Medúzy (1817–1818) malíře Théodora Géricaulta, která rozebírá témata hledání naděje, bezmoci a touhy, která se v této složité době dotýkají nás všech. Ve vyobrazení zdánlivě banální scény výměny žárovky se žárovka na fotografii stává symbolem posledního zdroje světla před příchodem tmy. Subjekty na fotografii jsou stylizovány do pozice intelektuálů postavených před problém, se kterým se do té doby nikdy nesetkali. Scéna zkoumá jednotlivé postavy a jejich způsob řešení problému a zároveň se snaží zachytit napětí okamžiku vedoucího k vyvrcholení děje. V této práci se navazuje na díla významných fotografů, zejména narativní fotografie Jeffa Walla, filmem ovlivněné obrazy Gregoryho Crewdsona a digitálně retušovaná díla Deana Westa.

Do druhé soutěže pod názvem 2021 Youth Leadership Summit se zapojila tři pražská gymnázia. Prostřednictvím výběrového řízení bylo vybráno 50 studentů z celého světa.

Výběrové řízení vyhrál student Karel Zajíc z Gymnázia, Praha 10, Voděradská 2 a zařadil se tím to skupiny studentů, kteří měli možnost se zapojit do soutěže simulující summit Rady bezpečnosti OSN. Tématem letošního ročníku soutěže bylo „Řešení dnešních problémů za účelem vytvoření lepšího zítřka“. S pokračující pandemií covid-19 zažívají komunity po celém světě více problémů než dříve. Pokud se tyto problémy nevyřeší, v příštích letech exponenciálně porostou a poškodí více komunit. Cíle udržitelného rozvoje OSN (SDGs) však mohou poskytnout plán řešení většiny globálních výzev. Během summitu se studenti dozvěděli více o cílech udržitelného rozvoje OSN a společně se svými vrstevníky vyvinuli komunitní řešení.


Mentoring pro ženy z Prahy 4: Jak najít vysněnou práci?

14. října 2021 v 06:41

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a chystáte se zpět do práce? Máte z návratu do pracovního kolotoče obavy? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu v rámci projektu Po rodičovské do práce pro ženy z Prahy 4.

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

13. října 2021 v 06:52

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

Profesia days a HR days v Letňanech

2. října 2021 v 07:08

Veletrh práce Profesia days a odborný veletrh HR days, se konají ve středu 6. a čtvrtek 7. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Letos je navíc doprovází odborná konference Hospodářské komory ČR s názvem HR chytře.

Ušijte si sami a nakupte všechno na jednom místě

29. září 2021 v 06:50

Také se vám stává, že jdete do obchodu s oblečením, ale odcházíte s prázdnou? Současná móda vám nesedne, a když už, tak je to vyrobeno z nepříjemného materiálu? Pokud jste zruční a umíte šít, můžete si své oblečení vyrobit sami. Problémem může být to, že ne každý obchod disponuje vším, co...

Den zdraví na Poliklinice Parník

26. září 2021 ve 13:54

Ve čtvrtek 14. října se ve vestibulu Polikliniky Parník v ulici Generála Janouška 17 koná od 7 do 12 hodin Den zdraví 2021.

Další články
Nahoru