Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 22°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští strážníci plánují koupit nové speciální vozidlo pro svoz opilých lidí
Ilustrační foto: archiv

Pražští strážníci plánují koupit nové speciální vozidlo pro svoz opilých lidí

Pražští strážníci plánují koupi nového speciálně upraveného vozidla pro svoz opilých lidí. Důvodem je špatný technický stav a opotřebovanost jednoho z jejích vozů. Náklady na pořízení jsou asi 3,2 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který měl včera na programu finanční výbor pražského zastupitelstva a nedávno také pražští radní.

Výbor, který je poradním orgánem zastupitelstva, nakonec projekt nepodpořil. Vůz odvážející opilce vyjel poprvé do pražských ulic v roce 2006. Nákup se má uskutečnit při obnově vozového parku městské policie (MPP). Zřizovatelem MPP je Praha a nákup musí schválit vedení města.

MPP má nyní tři speciální vozidla k přepravě opilých lidí. Vyměněno bude nejstarší z nich, které strážníci pořídili v roce 2012 a má najeto 297 000 kilometrů. Vozidlo je na hranici své životnosti nejenom kvůli množství ujetých kilometrů, ale i z hlediska interiérového opotřebení a zastaralého technického vybavení.

Pokud město záměr schválí a MPP poté vypíše tendr na koupi, od vítěze chtějí strážníci pořídit skříňovou dodávku s dieselovým motorem a pohonem 4×4 a automatickou převodovkou.

Součástí bude speciální vestavba, kdy bude nákladový prostor rozdělen na dvě části, jedna pro strážníky a druhá pro opilce a případný policejní doprovod. Vnitřek bude vybaven speciálními sedačkami, lehátkem a kompletně opláštěn voděodolným omyvatelným materiálem.

Členové výboru nakonec plán strážníků odložili do doby, než bude schválen investiční rozpočet na rok 2023, který je součástí rozpočtu města. Zastupitelé plánují projednat návrh rozpočtu na zasedání 15. prosince, avšak na něm schválí pouze část investic, a sice peníze na stavbu metra D nebo spolufinancování projektů placených z evropských peněz.

Zbylou část rozdělí teprve nová rada a vedení města. Strany se ale ani po více než dvou měsících nedomluvily na nové koalici.

Nejčastěji vyrážejí strážníci s vozem na odvoz opilců do centra města, například na Václavské náměstí, do ulice Na Příkopě, na náměstí Republiky a k Andělu. Při výjezdu spolupracují se záchrannou službou i policisty. Od začátku fungování odvezla MPP desítky tisíc opilých.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru