Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražští strážníci plánují koupit nové speciální vozidlo pro svoz opilých lidí
Ilustrační foto: archiv

Pražští strážníci plánují koupit nové speciální vozidlo pro svoz opilých lidí

Pražští strážníci plánují koupi nového speciálně upraveného vozidla pro svoz opilých lidí. Důvodem je špatný technický stav a opotřebovanost jednoho z jejích vozů. Náklady na pořízení jsou asi 3,2 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který měl včera na programu finanční výbor pražského zastupitelstva a nedávno také pražští radní.

Výbor, který je poradním orgánem zastupitelstva, nakonec projekt nepodpořil. Vůz odvážející opilce vyjel poprvé do pražských ulic v roce 2006. Nákup se má uskutečnit při obnově vozového parku městské policie (MPP). Zřizovatelem MPP je Praha a nákup musí schválit vedení města.

MPP má nyní tři speciální vozidla k přepravě opilých lidí. Vyměněno bude nejstarší z nich, které strážníci pořídili v roce 2012 a má najeto 297 000 kilometrů. Vozidlo je na hranici své životnosti nejenom kvůli množství ujetých kilometrů, ale i z hlediska interiérového opotřebení a zastaralého technického vybavení.

Pokud město záměr schválí a MPP poté vypíše tendr na koupi, od vítěze chtějí strážníci pořídit skříňovou dodávku s dieselovým motorem a pohonem 4×4 a automatickou převodovkou.

Součástí bude speciální vestavba, kdy bude nákladový prostor rozdělen na dvě části, jedna pro strážníky a druhá pro opilce a případný policejní doprovod. Vnitřek bude vybaven speciálními sedačkami, lehátkem a kompletně opláštěn voděodolným omyvatelným materiálem.

Členové výboru nakonec plán strážníků odložili do doby, než bude schválen investiční rozpočet na rok 2023, který je součástí rozpočtu města. Zastupitelé plánují projednat návrh rozpočtu na zasedání 15. prosince, avšak na něm schválí pouze část investic, a sice peníze na stavbu metra D nebo spolufinancování projektů placených z evropských peněz.

Zbylou část rozdělí teprve nová rada a vedení města. Strany se ale ani po více než dvou měsících nedomluvily na nové koalici.

Nejčastěji vyrážejí strážníci s vozem na odvoz opilců do centra města, například na Václavské náměstí, do ulice Na Příkopě, na náměstí Republiky a k Andělu. Při výjezdu spolupracují se záchrannou službou i policisty. Od začátku fungování odvezla MPP desítky tisíc opilých.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru