dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Pražští strážníci mají novou kolektivní smlouvu

Po mnoha letech neúspěšného kolektivního vyjednávání mezi vedením jednotlivých odborových organizací a vedením Městské policie, se podařilo dosáhnout dohody, která zaručuje všem zaměstnancům výrazně lepší podmínky. Nejen strážníci se tak mohou těšit třeba na garantovaný příspěvek na bydlení, nebo na odstupné při skončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů již po pěti letech trvání pracovního poměru.

V pondělí 19. prosince byla po několika letech a mnoho neúspěšných vyjednávání konečně podepsána nová kolektivní smlouva pro zaměstnance pražské městské policie, která nahradí stávající smlouvu z roku 2007. To, že u městské policie působí aktuálně 6 odborových organizací, jasně ukazuje, že kolektivní vyjednávání bylo velmi složité.

Ředitel Eduard Šuster k tomu uvedl: „Jsem přesvědčen, že se nám podařilo dosáhnout dalšího pozitivního mezníku ve vztahu mezi odborovými organizacemi a zaměstnavatelem." Nová kolektivní smlouva kromě jiných nově garantuje všem zaměstnancům například poskytnutí odstupného ve výši 5 násobku průměrného platu při skončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů, a to již po pěti letech trvání pracovního poměru. Dále příspěvek na bydlení ve výši 2 tisíc korun, který je jedním z benefitů pro zaměstnance, ale doposud nebyl garantován. V případě stravenek se nominální hodnota z původní 75 korun zvýšila na 100 korun, ze které ale zaměstnanec stále hradí pouze 20 korun.

Kolektivní smlouva nově také garantuje příspěvek na životní pojištění ve výši 400 korun a v případě penzijního připojištění částku 400, 600 nebo 800 korun podle délky pracovního poměru. „Vzhledem k tomu, že jsem se osobně zúčastnil některých jednání, mohu potvrdit, že byla skutečně složitá. Chci proto poděkovat řediteli a celému vyjednávacímu týmu že se po mnoha letech podařilo uzavřít novou, kvalitní kolektivní smlouvu, která jistě přispěje k lepším pracovním podmínkám zaměstnanců městské policie", dodal radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava.


Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru