Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražští strážníci kontrolují, zda lidé mají zakryté dýchací cesty. Řešili už přes dva tisíce porušení povinnosti
Pražští strážníci s rouškami. Foto: archiv MP

Pražští strážníci kontrolují, zda lidé mají zakryté dýchací cesty. Řešili už přes dva tisíce porušení povinnosti

Pražští strážníci od začátku září, kdy došlo ke zpřísnění povinnosti zakrytí dýchacích cest, řešili už přes dva tisíce případů porušení tohoto opatření Ministerstva zdravotnictví. 

Městská policie hl. m Prahy (MP Praha) zveřejnila statistiku k úternímu ránu. Podle ní bylo během září řešeno 2 175 porušení povinnosti nosit roušky nebo jinou ochranu nosu a úst.

„Většina případů, konkrétně 2 110, se týkala nesplnění povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD a v jejích vnitřních prostorách přístupných veřejnosti,“ uvedl ředitel MP Praha Eduard Šuster.

Z tohoto počtu bylo 2 041 případů vyřešeno domluvou, v 64 případech byly příkazem na místě uloženy pokuty v celkové výši 11 700 korun a pět případů bylo oznámeno správnímu orgánu.

Povinné nošení roušek v celém Česku se vrátilo v úterý 1. září při cestách hromadnou dopravou, při návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

V Praze se je středy 9. září kvůli epidemii nového typu koronaviru povinné nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Od stejného data je nutné od půlnoci do 06:00 hodin ráno uzavírat provozovny stravovacích služeb. Opatření cílí především na noční kluby a bary.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru