Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Na základě požadavku hlavního města by se v Praze mělo jednat o zhruba 2500 pracovníků.

S Ministerstvem zdravotnictví Praha ještě dojednává doplnění seznamu o zhruba 400 dalších lidí ze skupin, se kterými se zatím nepočítá. Jedná se o přechodné pěstouny a pracovníky organizací pověřených jejich doprovázením, sociální pracovníky působící v rodinách a také o vybrané humanitární pracovníky.

Část pražských pečovatelů ze sociálních služeb již byla proočkována v rámci očkování zaměstnanců pobytových služeb a obyvatel domů s pečovatelskou službou. Dalších více než 700 pečovatelů bylo potom proočkováno v rámci zkušebního provozu Metropolitního očkovacího centra.


Autor: TZ, red

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru