dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražští sirotci: Záchranná stanice zažívá nápor zraněných mláďat
Zachráněné mládě kuny. Foto: LHMP

Pražští sirotci: Záchranná stanice zažívá nápor zraněných mláďat

Záchranná stanice hl. m. Prahy od ledna přijala již přes 1 000 živočichů, více jak polovinu jen za měsíc květen. Největší nápor především zraněných mláďat začal.

S jarním nástupem období mláďat se zvýšil počet zásahů týdně až na 130, výjimkou není ani 20 výjezdů během jednoho dne. Druhy přijímaných živočichů kopírují postupný vývoj jarní přírody, takže po první vlně zajíčků, následují vlny sýkorek, kavek, kachňat, labutí a opět další vlna zajíčků.

Od dubna jsou v péči také sirotci liščích paterčat, která byla zachráněna ze zničené nory uprostřed stavby v pražské Tróji. Přestože se s jarem řada zimních pacientů záchranné stanice vrátila zpět do přírody, jejich místa se opět rychle zaplnila.

Záchranná stanice zajišťuje celodenní nonstop provoz, proto jsou časté i noční výjezdy, kdy Lesy hl. m. Prahy spolupracují s městskou i republikovou policií. V nočních hodinách se jedná často o střet dopravních prostředků se spárkatou zvěří. Tyto zásahy jsou vysoce náročné jak na odbornou způsobilost pracovníků záchranné stanice, tak na jejich speciální vybavení.


Další články
Nahoru