dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražští radní už nebudou ve při, vybrali správce vltavských náplavek
Na pravobřežní náplavce bývá po nočních mejdanech nepořádek. Foto: archiv

Pražští radní už nebudou ve při, vybrali správce vltavských náplavek

Správu oblíbených vltavských náplavek v Praze bude nadále zajišťovat městská společnost Trade Centre Praha. Dohodli se na tom radní. Firma se bude starat o koordinaci akcí konaných na nábřežích, o nájemní smlouvy a také o úklid břehů. Náplavky se v uplynulých měsících staly tématem pře mezi pražskými radními. Neshodovali se na tom, kdo a jak by se měl o atraktivní plochy u Vltavy starat.

Naposledy se rozpor projevil v průběhu jarní akce Lodě na vodě, kdy se náplavka kvůli přípravě výstavy na několik dnů zcela uzavřela veřejnosti. Náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ) tehdy tvrdil, že se tak stalo bez povolení. To ale organizátoři odmítli.

Stropnický navíc nedávno uvedl, že náplavkám dominují nejsilnější byznysoví hráči. Opakovaně upozornil, že chybí správce, který by aktivity na nábřežích koordinoval. A koaliční partner ANO podle něj „usilovně odmítá" ustavení komise, která by mohla situaci řešit.

Pražské náplavky jsou zvláště v letním období oblíbeným cílem Pražanů. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka, po níž denně projedou tisíce lidí.


Další články
Nahoru