dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C

Pražští radní se prý zdráhají, pamětní deska hrdiny proto bude odhalena ilegálně

Zítra se uskuteční odhalení pamětní desky Františka Suchého st., bývalého ředitele strašnického krematoria, který spolu se svým synem Františkem Suchým ml. v průběhu války a po ní přepisovali jména popravených odbojářů a odpůrců komunismu, která měla po kremaci upadnout v zapomnění. Díky odvaze otce a syna se tak nestalo a oba svým hrdinstvím zachránili památku tisíců statečných lidí.

Pražští radní sice na podnět Paměti národa park pod strašnickým krematoriem již takřka před rokem pojmenovali po Františku Suchém st., ale umístit do parku jakoukoli desku s jeho jménem se od té doby zdráhají. 

„Rozhodli jsme se to změnit a v pátek umístíme desku sami. Přijďte vzdát hold hrdinství obou mužů a dát si skleničku s Františkem Suchým ml. a ředitelem Paměti národa Mikulášem Kroupou, kteří budou odhalení přítomni," zve na akci nevládní a nezisková organizace Post Bellum.

Park Františka Suchého, pátek 5. června v 15 hodin, Nad Olšinami 282/31, 3 minuty chůze z tramvajových zastávek Krematorium Strašnice a Průběžná

Celý příběh Františka Suchého najdete zde.


Další krátké zprávy
Nahoru