dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražská politika

Pražští radní schválili novely stavebních předpisů

Pražští radní dnes proti původním předpokladům schválili dvě novely stavebních předpisů. Stalo se tak po několika týdnech odkladů. Hrozil kvůli tomu i spor v koalici. Původní předpisy kvůli výtkám a po bouřlivé veřejné debatě v lednu zrušilo ministerstvo pro místní rozvoj.

Z rozhodnutí Rady hl. m. Prahy vyplývá, že budou ihned zahájeny práce na dvou novelách Pražských stavebních předpisů. První bude technická novela, která již byla předběžně dohodnuta s Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR).

Tou budou novelizována výhradně ta ustanovení, která byla důvodem k pozastavení jejich účinnosti. „Důvodem je urychlené navrácení účinnosti Pražských stavebních předpisů. Text technické novely je upraven tak, aby nevyžadoval notifikaci. Tato ustanovení jsou v patnácti paragrafech nahrazena na platnou stavební vyhlášku platnou pro celou Českou republiku,“ uvedl náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický.

Druhá novela, věcná, bude širší a nahradí odkazy na celorepublikovou vyhlášku. Současně zohlední programové priority Prahy do textu předpisů. V případě, že novela nebude vyžadovat notifikaci, měla by platit od 1. září 2015, pokud notifikace potřeba bude, platnost se posune na 1. leden 2016. „Na zpracování věcné novely bude pracovat osmičlenná pracovní a pětadvacetičlenná konzultační komise,“ doplnil.

Kolem předpisů, které byly nedávno zrušeny, se několik měsíců vedou vzrušené debaty. Nejednotná je v názoru na ně i pražská koalice.


Další články
Nahoru