Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun
Výběh pro zubry evropské má vyjít na skoro 16 milionů korun. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun

Pražská zoo plánuje investovat zhruba 81 milionů korun do ubikací a výběhů pro velbloudy, voliéry ptáků a výběhu pro zubry v Dolních Počernicích. Investice a jejich financování v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok dnes schválili pražští radní.

Prostory pro velbloudy by podle informací města měly vyjít na 44 milionů korun. „Na základě dlouholeté úspěšné spolupráce s kolegy z Mongolska předpokládáme chov vzácných velbloudů divokých, nicméně stáje i výběhy mohou samozřejmě sloužit i běžně chovaným velbloudům domestikované formy," stojí ve schváleném dokumentu.

Nová voliéra ptáků u pavilonu Sečuán má podle dokumentu sloužit expozici ptačích druhů z asijských hor. Stát má 21 milionu korun. Výběh pro zubry evropské na pozemcích v Dolních Počernicích pak má vyjít na asi 15,9 milionu korun. Podobný výběh již zoo vybudovala na Dívčích Hradech pro koně Převalského.

Trojská zahrada nyní staví také nový pavilon goril, který vyjde na 300 milionů korun a dokončen by podle dřívějších informací měl být na podzim příštího roku.

Zoo v pražské Troji patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa v Česku. Kvůli pandemii covidu-19 však zaznamenala úbytek návštěvníků. Loni do zahrady zavítalo 851 623 lidí, tedy o téměř 605 000 méně než v roce 2019. Zoo byla v důsledku protiepidemických opatření 114 dnů uzavřená pro veřejnost a v mnohé další dny roku byl provoz omezený.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Dnes v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Včera v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru