Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun
Výběh pro zubry evropské má vyjít na skoro 16 milionů korun. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun

Pražská zoo plánuje investovat zhruba 81 milionů korun do ubikací a výběhů pro velbloudy, voliéry ptáků a výběhu pro zubry v Dolních Počernicích. Investice a jejich financování v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok dnes schválili pražští radní.

Prostory pro velbloudy by podle informací města měly vyjít na 44 milionů korun. „Na základě dlouholeté úspěšné spolupráce s kolegy z Mongolska předpokládáme chov vzácných velbloudů divokých, nicméně stáje i výběhy mohou samozřejmě sloužit i běžně chovaným velbloudům domestikované formy," stojí ve schváleném dokumentu.

Nová voliéra ptáků u pavilonu Sečuán má podle dokumentu sloužit expozici ptačích druhů z asijských hor. Stát má 21 milionu korun. Výběh pro zubry evropské na pozemcích v Dolních Počernicích pak má vyjít na asi 15,9 milionu korun. Podobný výběh již zoo vybudovala na Dívčích Hradech pro koně Převalského.

Trojská zahrada nyní staví také nový pavilon goril, který vyjde na 300 milionů korun a dokončen by podle dřívějších informací měl být na podzim příštího roku.

Zoo v pražské Troji patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa v Česku. Kvůli pandemii covidu-19 však zaznamenala úbytek návštěvníků. Loni do zahrady zavítalo 851 623 lidí, tedy o téměř 605 000 méně než v roce 2019. Zoo byla v důsledku protiepidemických opatření 114 dnů uzavřená pro veřejnost a v mnohé další dny roku byl provoz omezený.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru