Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun
Výběh pro zubry evropské má vyjít na skoro 16 milionů korun. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun

Pražská zoo plánuje investovat zhruba 81 milionů korun do ubikací a výběhů pro velbloudy, voliéry ptáků a výběhu pro zubry v Dolních Počernicích. Investice a jejich financování v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok dnes schválili pražští radní.

Prostory pro velbloudy by podle informací města měly vyjít na 44 milionů korun. „Na základě dlouholeté úspěšné spolupráce s kolegy z Mongolska předpokládáme chov vzácných velbloudů divokých, nicméně stáje i výběhy mohou samozřejmě sloužit i běžně chovaným velbloudům domestikované formy," stojí ve schváleném dokumentu.

Nová voliéra ptáků u pavilonu Sečuán má podle dokumentu sloužit expozici ptačích druhů z asijských hor. Stát má 21 milionu korun. Výběh pro zubry evropské na pozemcích v Dolních Počernicích pak má vyjít na asi 15,9 milionu korun. Podobný výběh již zoo vybudovala na Dívčích Hradech pro koně Převalského.

Trojská zahrada nyní staví také nový pavilon goril, který vyjde na 300 milionů korun a dokončen by podle dřívějších informací měl být na podzim příštího roku.

Zoo v pražské Troji patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa v Česku. Kvůli pandemii covidu-19 však zaznamenala úbytek návštěvníků. Loni do zahrady zavítalo 851 623 lidí, tedy o téměř 605 000 méně než v roce 2019. Zoo byla v důsledku protiepidemických opatření 114 dnů uzavřená pro veřejnost a v mnohé další dny roku byl provoz omezený.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru