Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun
Výběh pro zubry evropské má vyjít na skoro 16 milionů korun. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražští radní schválili investice v trojské zoo za 81 milionů korun

Pražská zoo plánuje investovat zhruba 81 milionů korun do ubikací a výběhů pro velbloudy, voliéry ptáků a výběhu pro zubry v Dolních Počernicích. Investice a jejich financování v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok dnes schválili pražští radní.

Prostory pro velbloudy by podle informací města měly vyjít na 44 milionů korun. „Na základě dlouholeté úspěšné spolupráce s kolegy z Mongolska předpokládáme chov vzácných velbloudů divokých, nicméně stáje i výběhy mohou samozřejmě sloužit i běžně chovaným velbloudům domestikované formy," stojí ve schváleném dokumentu.

Nová voliéra ptáků u pavilonu Sečuán má podle dokumentu sloužit expozici ptačích druhů z asijských hor. Stát má 21 milionu korun. Výběh pro zubry evropské na pozemcích v Dolních Počernicích pak má vyjít na asi 15,9 milionu korun. Podobný výběh již zoo vybudovala na Dívčích Hradech pro koně Převalského.

Trojská zahrada nyní staví také nový pavilon goril, který vyjde na 300 milionů korun a dokončen by podle dřívějších informací měl být na podzim příštího roku.

Zoo v pražské Troji patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa v Česku. Kvůli pandemii covidu-19 však zaznamenala úbytek návštěvníků. Loni do zahrady zavítalo 851 623 lidí, tedy o téměř 605 000 méně než v roce 2019. Zoo byla v důsledku protiepidemických opatření 114 dnů uzavřená pro veřejnost a v mnohé další dny roku byl provoz omezený.


Autor: ČTK

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Dnes v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

Včera ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Budovy a pozemky pošty ve Vysočanech se stanou součástí školního areálu

Včera ve 20:41

Radní Prahy vyhověli žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasili úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřili do správy Prahy 9. Jedná se o budovu pošty a související objekty a pozemky v katastrálním území Vysočan. V budoucnu by potom mohly...

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

20. září 2021 v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

Další články
Nahoru