Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští policisti rozkryli síť výrobců a distributorů drog, obviněno je sedm lidí
Varna pervitinu. Ilustrační foto: archiv Policie ČR

Pražští policisti rozkryli síť výrobců a distributorů drog, obviněno je sedm lidí

Kriminalisté z 2. oddělení obecné kriminality Prahy IV. díky velmi dobré práci zadrželi celkem sedm osob, z nichž jsou tři stíhány vazebně. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Na základě dlouhodobé operativně pátrací činnosti se kriminalistům podařilo rozkrýt síť výrobců, distributorů a poskytovatelů prostor pro výrobu drog. „Zadržení všech osob proběhlo v pondělí 25. září za pomoci pražské a středočeské zásahové jednotky,“ sdělila Kropáčová.

Dva partnerské páry, z nichž první žena ve věku 38 let (jednou trestaná) a muž 39 let (šestnáctkrát trestán) v rekreační chatě v Horních Jirčanech v okrese Praha západ společně vyráběli a následně přechovávali za účelem dalšího prodeje metamfetamin.

Při provedené domovní prohlídce policisté nalezli chemikálie a komponenty pro výrobu drog. Odhalili více než 800 gramů červené fosforu, ze kterého by následně vyrobili přibližně 2 500 gramů metamfetaminu.

Druhý partnerský pár, žena ve věku 33 let (jednou trestaná) a muž 43 let (šestkrát trestán), v rodinném domě v Praze 4 a v rekreační chalupě v obci Kytlice vyráběl a následně přechovával za účelem dalšího prodeje metamfetamin.

„Při domovní prohlídce kriminalisté nalezli chemikálie a komponenty pro výrobu drogy, dále 80 gramů metanfetaminu a 50 gramů prekursoru látky efedrin,“ popsala mluvčí.

Dalším zadrženým je pětačtyřicetiletý muž, který vyráběl drogy v rodinném domě v obci Kouřim. Zadržený v průběhu svého „podnikání“, pokoušel navázat spolupráci s druhým partnerským párem. 

Při provedené domovní prohlídce kriminalisté v domě nalezli varnu drog a další část komponentů určených k výrobě drog měl ukrytou a zakopanou na zahradě.

Trestu však neuniknou dva muži, kteří vědomě poskytli partnerským párům prostory, ve kterých se drogy vyráběli. Pětačtyřicetiletý muž byl už čtrnáctkrát trestán, dvaatřicetiletý devětkrát trestán.

„Kriminalisté všech sedm osob obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim hrozí trest odnětí v délce od jednoho roku až do deseti let,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: puc

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru