Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražští policisté si stěžují, že jim opilí vandalové ničí auta
Policejní auto. Foto: Karel Netolický

Pražští policisté si stěžují, že jim opilí vandalové ničí auta

Pražští policisté každoročně řeší několik případů poškození služebních vozidel. Drtivá většina se jich odehrává v samotném centru města v nočních hodinách a je spojená s alkoholem Informovala o tom policejní mluvčí Eva Kropáčová. Zatím poslední útok se stal v neděli 10. září.     

Jeden takový případ se odehrál loni v ulici Krakovská, kdy se sedmadvacetiletý turista proběhl po policejním autě zaparkovaném před služebnou. S několikametrovým rozběhem skočil na zadní část, pak pokračoval na střechu a přední kapotu, čímž způsobil promáčkliny na několika místech.

„Policisté tohoto muže vypátrali a obvinili z trestného činu poškození cizí věci. Na základě trestního příkazu byl soudem odsouzen k úhrnnému trestu odnětí svobody v délce dvou měsíců s podmínečným odložením na jeden rok a vyhoštěním z České republiky na dva roky,“ sdělila Kropáčová.

Další poničení se odehrálo v květnu v Holešovicích. Jednačtyřicetiletý muž zjevně v podnapilém stavu přišel na policejní služebnu ohlásit protiprávní jednání a při odchodu ze služebny s rozběhem kopl do policejního auta a tím způsobil promáčklinu levého blatníku.

„Na základě trestního příkazu byl soudem uznán vinným z trestného činu poškození cizí věci a odsouzen k trestu odnětím svobody v délce čtyř měsíců s podmínečným odložením na osmnáct měsíců,“ popsala mluvčí.

Další případ řešili policisté taktéž v loňském roce, kdy v nočních hodinách muž v ulici Rybná na základě pokynů svého kamaráda, urazil obě zpětná zrcátka policejního vozidla, běhal a skákal po vozidle, čímž promáčkl střechu vozidla a zadní část i kapotu.

Dále s rozběhem kopal do bočních stran a okének policejního vozidla. Na závěr ještě utrhl obě registrační značky. Jeho jednání nadále pokračovalo, kdy poničil několik odpadkových košů v okolí. Celková způsobená škoda se vyšplhala na více než sto tisíc korun. Policisté muže, který skákal po vozidle a druhého, který jej k tomuto jednání naváděl, obvinili z trestného činu poškozování cizí věci a výtržnictví.

„Šestadvacetiletý ,skokan´ byl soudem odsouzen k trestu odnětí svobody v délce dvou let s podmínečným odložením na dva roky a peněžitým trestem, druhý šestadvacetiletý návodce také na základě rozhodnutí soudu dostal peněžitý trest a 150 hodin veřejně prospěšných prací,“ sdělila mluvčí.

Řádění dalšího výtržníka, který poškodil v neděli 10. září dvě vozidla před Místním oddělení Jarov, již policisté řeší. „Díky videu, které si sama výtržnice zveřejnila na sociální sítě, bude objasnění tohoto trestného činu velmi rychlé,“ dodala Eva Kropáčová.


Autor: Karel Netolický

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru