Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražští policisté shání peníze na operaci dívky s vrozenou poruchou vývoje lebky
Lillinka nemůže mluvit, kousat, ani pořádně dýchat. Foto: Policie ČR

Pražští policisté shání peníze na operaci dívky s vrozenou poruchou vývoje lebky

Pražští policisté se v letošním roce pokusí splnit sen naší bývalé kolegyni a její rodině, která se od narození stará o vážně nemocnou dcerku. Lillinka od narození trpí Crousonovým syndromem, což je vrozená porucha vývoje lebky. Do této chvíle holčička podstoupila více než desítku různých operací a zákroků, které ji pomáhají a drží při životě. Informovala o tom Eva Kropáčová, vrchní komisař pražské policie.

Každoročně spolu s maminkou tráví ve Fakultní nemocnici Motol mnoho a mnoho týdnů, nicméně před časem rodině konečně svitla naděje. Lillince, která v současné chvíli nemůže mluvit, kousat, ani pořádně dýchat by pomohla operace, kterou provádějí lékaři v Texasu.

„Bohužel pojišťovna tento druh operace nehradí a jedinou možností, jak sehnat potřebných jedenáct milionů korun, je pomoc nás všech,“ sdělila Kropáčová.

Policisté, kamarádi, různé organizace a další lidé do současné chvíle na transparentní účet Lillince poslali více než sedm set tisíc korun, nicméně to bohužel na operaci a výdaje spojené s léčbou nestačí.

„Prosím, pojďme společně splnit sen rodině a především malé Lillince, která díky operaci bude žít normální život, jako my všichni ostatní,“ dodala Kropáčová.  

Jakoukoliv finanční částku lze poslat na číslo účtu 2102080960/2010. Video na YouTube o Lillince je zde.


Autor: puc

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Dnes v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Dnes v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Dnes v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Dnes v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

Včera ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

Včera v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Včera v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru