dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražští policisté se před svátky zaměří na ochranu bank
Před koncem roku se touha některých lidí po rychlých penězích nebezpečně zvyšuje. Ilustrační foto: archiv

Pražští policisté se před svátky zaměří na ochranu bank

Policisté v Praze před Vánoci zesílí bezpečnostní opatření peněžních ústavů, kde trestná činnost před svátky tradičně mírně roste. Zaměří se na ochranu při svozu tržeb obchodních domů do bank a používání bankomatů.

ČTK to sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová s tím, že již loni se tento postup osvědčil. „Policisté v rámci běžné hlídkové činnosti se více zaměří na ochranu vytipovaných peněžních ústavů a kontrolu osob pohybujících se v jejich blízkosti, ale i ostatní složky provedou preventivní opatření u vytipovaných poboček jednotlivých bank,“ uvedla.

Na postupu se policisté dohodli s Českou bankovní asociací. V roce 2012 policisté vyšetřovali 18 případů loupeží v peněžních ústavech, přičemž se jim podařilo objasnit 15 skutků. Letos zatím evidují 21 loupežných přepadení, z nichž objasnili 18 skutků.

Svůj podíl na vyšší úspěšnosti objasňování má nejen veřejnost a policie, ale také aktivní přístup jednotlivých bank. Kromě vlastního bezpečnostního opatření banky snížily hotovost na jednotlivých pokladnách.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru